Rīgā +21 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Otrā pusē čempions

Arī ar septīto piegājienu Latvijas labākajam tenisistam Ernestam Gulbim neizdevās pārkost pasaules tenisa cietāko riekstu un uzvarēt pasaules ranga līderi Rafaelu Nadalu. Sezonas pirmajā ATP turnīrā Dohā Ernests spānim piekāpās ar 5:7, 4:6. Par divu kārtu pārvarēšanu latvietis nopelnījis 45 ranga punktus, kas, visticamāk, ļaus nosargāt 24. pozīciju pasaules rangā. Nākamais starts Gulbim paredzēts pēc nedēļas pārtraukuma sezonas pirmajā Grand Slam sērijas turnīrā Austrālijā.

Līdz ceturtdaļfināla cīņai ne Gulbis, ne Nadals nevarēja būt pilnībā gandarīts par līdzšinējo sniegumu. Gulbis pirmajās divās kārtās pret rangā zemākiem pretiniekiem zaudēja pa setam, un arī pasaules ranga līderim Nadalam divas uzvaras laukumā nācās izcīnīt smagās spēlēs. Tiesa, abi attaisnoja savu favorīta statusu atšķirībā no pārējiem sešiem Dohas turnīrā izliktajiem tenisistiem, kuri cits pēc cita izstājās jau pirmajās kārtās.

Līdzšinējo sešu savstarpējo spēļu bilance nebija Latvijas tenisistam daudzsološa (0-6), taču piecās no šīm spēlēm Gulbis pamanījās uzvarēt vismaz vienā setā, kas pret Rafaelu Nadalu ir vērā ņemams sasniegums. Protams, prieka no tā nav daudz, īpaši jau tāpēc, ka Nadals joprojām ir vienīgais no pēdējo gadu pasaules tenisa lielā četrinieka, kuru Ernestam nav izdevies pārspēt.

Spēles sākumu izjauca Dohu negaidīti pārsteigušais lietus. Tas par vairākām stundām aizkavēja ceturtdaļfināla spēļu norisi un uz brīdi pārtrauca arī Gulbja un Nadala divcīņu pašā tās sākumā. Epizode bija gana zīmīga, jo pirms tam Ernests bija zaudējis punktu pie savas serves, taču bija ieguvis divas iespējas uz karstām pēdām revanšēties. Pēc pauzes Nadals divas breikbumbas atspēlēja, taču Gulbis izcīnīja vēl vienu un to izmantoja, izlīdzinādams rezultātu.

Cīņas turpinājumā Latvijas tenisists nebūt neizskatījās sliktāk par pasaules ranga līderi, dažbrīd pat nospēlēja skaistāk un efektīgāk. Tiesa, Nadals praktiski ne uz minūti neizlaida spēles grožus no savām rokām, bet izšķirošajos brīžos nospēlēja čempiona cienīgi. Tā notika pirmā seta izskaņā un arī otrā seta sākumā, kad Gulbis ieguva pat trīs punktu pārsvaru.

Latvijas tenisa līdzjutējiem pēc šī zaudējuma nav pamata matu plēšanai. Tā kā Gulbis pirms gada izvēlējās upurēt sezonas sākumu, lai labāk sagatavotos pārējām cīņām, viņam līdz februāra vidum jāaizstāv tikai deviņi ranga punkti. Tas paver lielisku iespēju sasniegt savu augstāko pozīciju pasaules rangā un nostiprināties starp izliktajiem tenisistiem. Jau Dohā viņš savu bagāžu papildināja ar 45 ranga punktiem, bet priekšā vēl ir vairāki nozīmīgi turnīri ar sezonas pirmo Grand Slam - Austrālijas atklāto čempionātu - priekšgalā. Protams, tajos paša pērn uzstādītā latiņa jānotur un pat jāpaceļ augstāk, lai iesaistītos cīņā par vietu pasaules ranga labāko desmitniekā.