Bez Kazu krācēm un takām gar tām, Valmierā applūdušas vairākas mājas, airēšanas bāze un dārza mājiņas gar Gaujas krastiem. Kazu krācēs, kur ir izveidota ūdensslaloma trase, tika noņemtas troses, lai tie laivotāji, kuri varētu pa Gauju atbraukt līdz šejienei laivās, nebūtu apdraudēti - slaloma trases troses, paceļoties ūdens līmenim, atrodas bīstami zemu un varot pat «noraut nost galvu». LETA ziņo, ka bīstami izskaloti upes stāvie krasti, kas atrodas Valmierā netālu no Jāņa Daliņa stadiona un ir aizsargājama dabas teritorija. Policija šo teritoriju nožogojusi un izlikusi brīdinājuma zīmes, lai iedzīvotājus atturētu no uzturēšanās šajā vietā.
Lai arī no koku sastrēguma, kas bija izveidojies Gaujā pie Strenču tilta, izdevās atbrīvoties, applūdušas ir visas Gaujai pieguļošās teritorijas Strenčos. Beverīnas ielā iedzīvotāji brauc pa pagalmiem ar laivām. Trikātas pusē applūdusi atpūtas vieta, kur iekārtotajai tūristu tualetei ūdens sniedzās līdz jumtam. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka ūdens apdzīvotajā vietā Ūdriņi sniedzoties pieaugušam cilvēkam līdz krūtīm. Viņi savā mūžā neko tādu neesot pieredzējuši, proti, tik varenus un plašus Gaujas palus.
Diena novēroja, ka vairākās vietās Gauja ir pārrāvusi ceļus un tek tiem tieši pāri. Liels koku sanesums bija izveidojies pie Rāmnieku tilta. Gājēju tilts slēgts, jo pastāv bažas, ka lielais kritušo koku krāvums ūdenī, ko Gauja saskalojusi vienkopus, gājēju tiltu varētu «noslaucīt». Ūdenī koki krīt tādēļ, ka Gauja ar savu lielo straumi sākusi skalot krastus. Slēgts arī ceļš, kas ved uz Vaidavu. Lai gan pirms tilta ir izvietotas zīmes, ka pēc 3,6 km ir strupceļš, cilvēkiem tas nav kavēklis. Viņi ziņkārības dzīti dodas tieši turp - fotografē, filmē, uzsmēķē un dodas atpakaļ. Šī vieta pārvērtusies par tūrisma objektu, visa tuvējā apkārtne ir pilna ar cilvēkiem, novēroja Diena.
Hidrologi un meteorologi prognozē, ka ūdens līmenis Gaujā turpinās paaugstināties līdz nedēļas beigām, iespējams, par 30 centimetriem vai vairāk.