Šādu sāpi izteica daudzi Dienas lasītāji - cits biklāk, cits skaļāk. Viņi ar saviem vērtējumiem, novērojumiem, sūdzībām un laipniem ierosinājumiem šonedēļ piedalījās Dienas organizētajā diskusijā, kas jāuzlabo veselības aprūpē. Sakām lielu paldies par vērtīgajiem zvaniem, vēstulēm. Par ļoti uztraucošu pacienti sauc bieži vien slikto pieejamību ambulatorajiem speciālistiem, kā arī reizēm steigā paviršo mediķu attieksmi. Piemēram, kāds 70 gadu vecs vīrs klāstīja, kā šomēnes vienā no universitātes slimnīcām atprasīja profesoram naudu par maksas pakalpojumu - 25 latus par pavisam īsu konsultāciju, kurā dakteris tikai pateica frāzi, ka izmeklējuma attēls nav kvalitatīvs un jānāk citreiz.
Sekojot jaunā veselības ministra Jura Bārzdiņa ļoti akcentētajam kursam - pārlikt akcentus no ārstēšanās slimnīcā uz vēršanos pie ģimenes ārsta, ambulatorajiem speciālistiem, pacienti par to izteicās visvairāk. Daži cilvēki teica, ka gadiem arī darījuši, kā ministrs saka, - regulāri izgājuši ikgadējās pārbaudes, devušies pie speciālistiem. Taču līdzko atklājies, ka ar veselību ir problēmas, piemēram, nepieciešama ļoti dārgā plānveida operācija, valsts pagriezusi muguru. Paši viņi apmaksāt operācijas nevar, tādēļ nu gaidot akūtu stāvokli, lai saņemtu palīdzību.
Izskanēja arī lūgumi - lai ierēdņi sniedz aprēķinus, vai tiešām slimnīcās veicamo plānveida operāciju atjaunošana nebūtu lētāka par neatliekamās palīdzības sniegšanu slimnīcās. Bija arī padomi, kā varētu mazināt garās rindas pie ģimenes ārstiem. Piemēram, hroniskajiem pacientiem varētu izrakstīt recepšu zāles uz ilgāku laiku. Tāpat arī rosināja pāriet uz elektroniskiem risinājumiem, piemēram, e-recepti. Ierosināja noteikt griestus maksai par ģimenes ārstu mājas vizītēm, jo nespēj nomaksāt ārstu pašu noteiktās cenas. Tāda kārtība ir pie kaimiņiem igauņiem.