Raidījums Nekā personīga ziņoja, ka Pro100TV, ko pašlaik var vērot digitālajā formātā un kabeļtīklos, pagājušajā vasarā piešķirts nacionālā kanāla statuss. Licenci NEPLP iedevusi bez konkursa, lai gan šī televīzija līdz šim pārsvarā raidījusi krievu valodā.
Cita NEPLP locekle Dzintra Geka (konkrētā lēmuma pieņemšanā nav piedalījusies, jo bijusi atvaļinājumā) savukārt uzskata, ka Pro100TV patiesais mērķis ir bez maksas iekļūt kabeļtelevīziju tīklos. Kanāls kopš pērnā gada 22. jūlija, kad tam tika piešķirts nacionālās televīzijas statuss, neesot sācis virszemes apraidi, minot visdažādākos iemeslus. Nacionālajām televīzijām, piemēram, LTV, TV3 un LNT, par virszemes apraidi ir jāmaksā digitālās televīzijas nodrošinātājam Lattelecom 650 tūkstoši latu gadā, taču kabeļu tīklos šīs nacionālās televīzijas iekļauj bez maksas, tādu pienākumu uzliek likums kabeļtelevīziju operatoriem. «Ir pagājis gandrīz gads, bet viņi nav sakustējušies. Es negaidīju, ka padomes juristi tulkos likumu tā, ka jebkuram kanālam, kurš sola maksāt 650 tūkstošus Lattelecom, ir piešķiramas nacionālās televīzijas statuss,» norāda Dz. Geka.
NEPLP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins uzsver, ka kanālam ir tiesības sākt virszemes apraidi gada laikā: «Tāpēc pagaidām nevaram runāt par pārkāpumiem. Esam pieprasījuši no Pro100TV paskaidrojumus, kāpēc viņi nesāk virszemes apraidi. Līdz šim viņi skaidro, ka nevar atrast kopīgu valodu ar Lattelecom par apraides nosacījumiem.» Nacionālās apraides statusu ieguvušam kanālam arī jāizpilda Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā minētās prasības, kas attiecas uz nacionālās apraides kanālu, - 65% no raidlaika kopapjoma diennaktī jāveido latviešu valodā. Ja šīs prasības netiek pildītas, NEPLP patur tiesības anulēt nacionālās apraides licenci. Ar Pro100TV pārstāvjiem neizdevās sazināties. NP ziņoja, ka kanāls pieder tēvam un dēlam Vederņikoviem.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicinās situāciju vērtēt juristiem, ziņo BNS. Ā. Kleckina aiziešanu no amata vai viņa krēsla šūpošanos gan tas uzreiz nenozīmējot.