Partija Alternative sākotnēji dibināta ar nosaukumu Spēks vienotībā. Kopš šā gada pavasara partijas padomē ievēlēts Eiropas parlamenta deputāts Aleksandrs Mirskis, kurš gan nav ļāvis pievienot partijas nosaukumam savu vārdu, toties ir vēlēšanu kampaņas vadītājs. Šis savulaik no Saskaņas centra aizgājušais politiķis pazīstams ar dažādām tiesvedībām - gan pats iesūdz žurnālistus, gan tiek iesūdzēts par saviem izteikumiem. Gada sākumā aģentūra LETA citēja viņa viedokli, ka nevienas partijas līderis nespēj piedāvāt ekonomiski pamatotu Rīgas attīstības programmu, taču pašas partijas Alternative programma Rīgai, ko var redzēt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā, ir ļoti vispārīga. A. Mirskis aprīlī ziedojis partijai Ls 9000, viņa palīdze Anita Laizāne kopš gada sākuma ziedojusi vairāk nekā Ls 7300, liecina informācija KNAB mājaslapā. Tiesa, arī citi šīs partijas biedri ir dāsni ziedotāji, piemēram, Rīgas saraksta pirmie trīs kandidāti partijai kopā šopavasar atvēlējuši vairāk nekā 7800 latu. Pašvaldību vēlēšanās partija startē ne vien Rīgā, bet arī Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā, Salaspilī un citviet.
Rīgas saraksta pirmais numurs ir zvērināts advokāts un divu šķīrējtiesu tiesnesis Andrejs Ādamsons. Viņš pastāstīja, ka princips bijis sarakstā ņemt cilvēkus, kas jau kaut ko dzīvē sasnieguši. Otrais numurs ir Rīgas 1. slimnīcas ginekologs Sergo Bokučava, kurš ir vienīgais Rīgā kandidējošais gruzīns. Pirmajā desmitniekā ir arī ģimenes ārsti Kira Solovjova un Jevgeņijs Andrijenko, kā arī zobārsts Igors Golovins. Tālāk sarakstā var atrast arī trīs medicīnas māsas, vienu ārsti un vienu fizioterapeiti, bet lielais mediķu skaits esot sakritība, saka A. Ādamsons. Alternative Rīgas sarakstā ir arī četru sasaukumu Saeimas deputāts, kurš bijis gan PCTVL, gan Latvijas Sociālistiskās partijas biedrs - Oļegs Deņisovs, kurš pieteikts kā pašnodarbināta persona. Viņš ir viens no nedaudzajiem pārnācējiem no citām partijām, jo principā Alternative tādus nepieņemot. Toties ar septīto numuru pieteiktā Svetlana Belova partijas reklāmas avīzē stāsta, ka bijusi Latvijas čempione paukošanā, strādājusi Rīgas 26. vidusskolā un 1994. gadā piedalījusies badastreikā pret šīs skolas slēgšanu.
Viena no atpazīstamākajām politiķēm šajā sarakstā ir 2009. gadā no Saskaņas centra ievēlētā Rīgas domes deputāte, A. Mirska bijusī dzīvesbiedre Natālija Mirska, kuru no SC frakcijas izslēdza, kad, apvienojoties trim partijām, izveidojās partija Saskaņa, kurā N. Mirska no jauna neiestājās. Kaut gan bieži vien viņa balso tāpat kā SC un Gods kalpot Rīgai deputāti, vismaz reklāmas materiālos pašreizējo domes vadību N. Mirska asi kritizē. A. Ādamsons gan atzīst, ka viņam pret SC kopumā neesot daudz iebildumu, bet viņiem esot nepareizs partneris - GKR, ar kuru kopā diez vai varēšot aizstāvēt vēlētāju intereses.