Netaupiet putas!
Lai gan pietiek ar 10 l spaini, ar šļūteni rezultāts būs nesalīdzināmi labāks, jo ar tekošu ūdeni auto var labāk noskalot. Ieteicams lietot divus sūkļus - vienu augšdaļai, otru netīrākajām daļām apakšā (bamperi, arkas, sliekšņi). Speciālie sūkļi automazgāšanai var maksāt pat pāris latu, taču tā nav lieka naudas izmešana. Tiem ir sevišķi sīka struktūra, kas mazgājot iesūc netīrumus dziļumā, tā novēršot skrāpējumus. Protams, sūklis pēc iespējas bieži jāizskalo, un netaupiet šķīdumu spainī, šis nav īstais gadījums. Putas jālieto bagātīgi, un nedrīkst ļaut tām nožūt, tāpēc vienlaikus jāapstrādā tikai viena automobiļa puse. Speciālā susināmā ādiņa ir greznība, taču vajadzētu vismaz parastu vējstikla slotiņu, ar ko notraukt lieko slapjumu. Wash & Wax tipa šampūni ar vaska piedevu liks noskriet liekajam ūdenim un piešķirs virsbūvei spīdumu. Ja tomēr ir luste auto vaskot atsevišķi, vēlams to darīt, kad gaisa temperatūra ir 12-27 grādi, un noteikti ne tiešos saules staros.
Uzmanīgi - skābe!
Bremžu uzliku putekļi kopā ar pārējiem netīrumiem padara riteņu diskus par visgrūtāk notīrāmajām detaļām, sevišķi ja tie visu ziemu nemazgāti nostāvējuši riepu servisa noliktavā. Tā kā disku tīrītāji ir ķīmiski visagresīvākā autokosmētikas grupa un nereti satur pat skābi, silti ieteicams lietot cimdus, ievērot norādes uz flakona un apstrādāt vienlaikus tikai vienu riteni. Riepu putas ne tikai piedos darbiņam «glanci», bet arī aizsargās pret saules, ūdens un naftas produktu kaitīgo iedarbību.
Būs arī jāžāvē
Salona auduma daļas vienlīdz labi var iztīrīt kā ar putu, tā izsmidzināmiem līdzekļiem (pirmajiem reizēm ir korķis ar birsti iestrādāšanai virsmā). Taču, ja esat noņēmušies to darīt, ierēķiniet laiku žāvēšanai, citādi nāksies braukt mitrā sēdeklī. Tīrīšana allaž jāsāk ar putekļu sūcēju, bet kabatu un ventilācijas atveru atputekļošanai noderēs visparastākā otiņa. Griestu, durvju un paklājiņu apstrādei noderēs rupjāks sūklis no saimniecības veikala, taču vienmēr izmēģiniet to kādā neuzkrītošā vietā. Ādas salonu tīrīšanai vajadzīgi speciāli līdzekļi, kas parasti un ne bez pamata ir dārgi. Pielipušu košļeni būs vieglāk noraut, ja to «sasaldē» ar ledus gabaliņu, un nekādā gadījumā neaiztieciet stūri ar paneļa tīrāmo, pat ja tam ir matētas virsmas efekts! Lipīgu stūri var notīrīt gan ar spirta salvetēm, gan visparastāko ūdeni. Un, ja vēl nav pārmācis slinkums un ceptas gaļas smarža, varat apstrādāt gumijas ar silikonu (karstumā tās salīp tikpat sekmīgi kā salā) un durvju eņģes ar WD40.