Pasaulē jau ir vairāk nekā 500 miljoni cilvēku, kas pārsnieguši 65 gadu vecumu. 2040.gadā viņu skaits varētu sasniegt 1,3 miljardus jeb 14% no pasaules iedzīvotāju kopskaita. Latvijā sabiedrības novecošana notikusi vēl straujāk, jo mums jau tagad 17% iedzīvotāju ir vecāki par 65 gadiem.
ASV Nacionālā novecošanas institūta pētījums liecina, ka visstraujākais pieaugums gaidāms simtgadnieku vecuma grupā. Vēl pirms 50 gadiem simtgadnieki bija liels retums, bet mūsdienās pasaulē ir jau vairāk nekā 340 000 simts gadus sasniegušo. Līdz gadsimta vidum viņu skaits varētu sasniegt sešus miljonus. 2050.gadā visvairāk simtgadnieku būs Japānā (627 000) un ASV (vairāk nekā 600 000).
Novecošanas speciālisti secina, ka cilvēku mūža ilguma pieaugumu veicina medicīnas attīstība un veselīgs dzīvesveids. Mūsdienās ārsti ir gatavi ārstēt arī ļoti vecus cilvēkus, kas senāk būtu «norakstīti» kā bezcerīgi. Taču šai medaļai ir otra puse, jo sabiedrības novecošana strauji palielinās izdevumus sirmgalvju veselības aprūpei un pensiju izmaksai. Pēc ekspertu domām, valdības būs spiestas palielināt pensijas vecumu, kā arī atvēlēt vairāk naudas medicīnai. «Veselīgi simtgadnieki nebūtu problēma, bet vārgi un plānprātīgi simtgadnieki izmaksātu ļoti dārgi,» ziņu aģentūrai AP stāsta novecošanas pētnieks Roberts Batlers. ASV veikta sabiedriskās domas aptauja rāda, ka amerikāņi gribētu dzīvot vidēji 89 gadus, bet tikai 8% vēlas sasniegt 100 gadu vecumu.