Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Pēc uzvaras kā pret sienu

Sestā spēlēšana skaitliskajā mazākumā izrādījās liktenīga. Rīgas Dinamo hokejisti sestdien savu skatītāju priekšā ar 3:4 piekāpās Novosibirskas Sibirj, ciešot jau astoto zaudējumu deviņās spēlēs šosezon Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) pamatturnīrā. Divus vārtus rīdziniekiem guva Guntis Galviņš, bet vēl vienu reizi izcēlās pagājušās sezonas labākais rīdzinieku snaiperis Tims Sestito, kuram tie bija pirmie vārti šosezon.

Iepriekšējā spēlē pret Minskas Dinamo rīdzinieki raidīja signālu par uzlabojumiem savai katastrofālajai statistikai trešajos periodos - tika gūti pirmie vārti šosezon spēles pēdējā nogrieznī (tiktāl sezonā trešajos periodos vārtu attiecība 1:12). Mačā ar sibīriešiem tika iegūta 3:1 vadība jau pirmajā periodā. Pēc tam sekoja vairāki nevajadzīgi noraidījumi. Arī šajā elementā, kas Latvijas komandai šosezon tiktāl bijis viens no biežākajiem klupšanas akmeņiem, spēlē pret Sibirj bija vērojami uzlabojumi. Novosibirskas kluba draudīgais skaitliskais vairākums tika turēts rāmjos, taču sestajā mēģinājumā trešā perioda izskaņā sibīrieši panāca savu, realizējot vairākumu veidā, kādā grūti ko pārmest rīdzinieku laukuma spēlētājiem vai visas spēles no zvana līdz zvanam aizvadījušajam vārtsargam Jakubam Sedlāčekam.

To gan nevarētu teikt par pārējiem zaudētajiem vārtiem. Pirmajā aizsargu pārī līdzās uz uzbrukumu tendētajam Patrikam Malenam tika izmantots centīgais Ralfs Freibergs. Pirmajos zaudētajos vārtos tā drīzāk bija neveiksmīga apstākļu sakritība, ka Freibergs paklupa un pavēra ceļu uz vārtiem jau būtībā spīlēs nonākušajam viesu uzbrucējam Sergejam Šumakovam, savukārt trešajā ielaistajā ripā KHL debijas sezonu aizvadošais aizsargs vien noskatījās, kā Damirs Žafjarovs no pašas vārtu priekšas raida ripu aiz Sedlāčeka muguras. Čeha loma komandā šosezon ir liela, taču deviņas spēles pēc kārtas bez uzvarām būs nogurdinājusi rīdzinieku pirmo numuru gan fiziski, gan morāli, un līdzjutēji aizvien nepacietīgāk gaida Jāņa Kalniņa debiju KHL.

No labākās puses sevi apliecināja otrais aizsargu pāris Guntis Galviņš un Oskars Cibuļskis. Bez pirmā diviem gūtajiem vārtiem bija vēl vairākas aktīvi aizvadītas maiņas uzbrukumā, un arī aizsardzībā ar pienākumiem viņš tika galā labi. Cibuļskis gan pabojāja kopiespaidu ar diviem nevajadzīgiem noraidījumiem, tostarp arī liktenīgo trešā perioda izskaņā, kad viesi arī guva uzvaras vārtus.

Pēc spēles dinamieši Filips Toluzakovs un Ēriks Ševčenko tika nosūtīti uz fārmklubu Liepāja. Pirmdien pret Novokuzņeckas Metallurg iespēja tiks dota uzbrucējam Nikolajam Jeļisejevam un aizsargam Jēkabam Rēdliham.

Dinamo R 3
Sibirj 4

(3:2, 0:1, 0:1)
Dinamo R: Galviņš (Pavlovs, M. Rēdlihs, 9.), Galviņš (Dārziņš, Cibuļskis, vair., 11.), Sestito (Dārziņš, Indrašis, vair. 14.)
Sibirj: Šumakovs (Polašeks, 4.), Okulovs (18.), Žafjarovs (Kempainens, Sergijenko, 36.), Naumovs (Šalunovs, Polašeks, vair., 57.)
Dinamo R: Sedlāčeks; Malens - Freibergs, Šags - Ščastļivijs - Gilīss, Cibuļskis - Galviņš, Indrašis - Sestito - Dārziņš, K. Rēdlihs - Ševčenko, M. Rēdlihs - Pavlovs - Toluzakovs, Meija - Razgals - Saulietis, Zīle, Skvorcovs

Nacionālais teātris dodas viesizrādes pa visu Latviju

Latvijas Nacionālais teātris šī gada rudens un ziemas sezonā ar vairākām izrādēm viesosies Latvijas reģionos. Tuvākās viesizrādes gaidāmas jau šajā nedēļas nogalē Viesītē un Ventspilī, bet vēlāk ...