Tikšanās ar I. Druvieti bijusi konstruktīva, un plānotā protesta akcija nav vērsta pret ministri vai Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Gluži pretēji - tā vairāk ir atbalsta akcija IZM iecerētajām reformām, bet vērsta pret valdību kopumā. Pedagogi lēmuši ar protesta starpniecību brīdināt valdību, ka tai jāpilda valdības deklarācijā ierakstītais. Par protesta formu vēl tikšot diskutēts, trešdien izskanējušas versijas to rīkot gan kā gājienu, gan demonstrāciju. Arī dalībnieku skaits vēl tiks apzināts. LIZDA pārstāvis norādīja, ka protesta akcija būs miermīlīga.
I. Druviete aicinājusi pedagogus lēmumu par protestu rīkošanu atlikt līdz maija beigām, jo maija sākumā valdībā paredzēts skatīt jautājumus, kas saistīti ar pedagogu atalgojumu. Arī pedagogi no reģioniem izteikušies par problēmām, kas nav atrisinātas, un ministre saprotot, ka pedagogu pacietība nav neizmērojama. LIZDA biedri tomēr vienojās «brīdinājumu» protesta veidā izteikt jau maija vidū. «Nepaust savu attieksmi šobrīd būtu klusībā pateikt, ka problēmu nav un viss ir kārtībā. Pedagogi pastāv uz savām prasībām, un tās ir steidzami jārisina,» teica E. Grigorjevs. Viņš piebilda, ka 12. maijā skolēniem eksāmeni nav paredzēti, tā ir starpeksāmenu diena.
IZM Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Zaharova norādīja, ka ministrija patlaban strādā, veidojot jaunu pedagogu darba samaksas modeli.
«Esmu pārliecināta, ka nākamā gada septembrī spēkā būs tāds pedagogu darba samaksas modelis, kas ļaus efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus, kā arī nodrošinās taisnīgumu, caurspīdīgumu un skolotāju darba samaksas pieaugumu, kas ir ļoti svarīgs mērķis,» akcentē ministre un norāda, ka jaunais modelis nodrošinās konsekventu virzību uz pedagogu atalgojuma paaugstināšanu. I. Druviete apliecināja, ka plānotajā laika posmā jauno pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeli izdosies izstrādāt.
IZM darba grupa sagatavos vairākus apspriežamos variantus, bet izvēlēto jauno modeli sākotnēji aprobēs dažāda tipa skolās, lai no 2015. gada septembra jaunais modelis varētu stāties spēkā. Ministre uzsvēra, ka nav pamata skepsei, ka tas netiks izdarīts, un aicināja darba grupas veikumu neapšaubīt priekšlaikus.