Rīgā +18 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Pirmā uzvara vēl jāgaida

Sāpīgu zaudējumu sezonas pirmajā mājas spēlē piedzīvoja VEF Rīga basketbolisti. Vienotās līgas turnīra pirmajā cīņā rīdzinieki otrajā puslaikā izsēja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru un ar 83:89 piekāpās Minskas Cmoki. Tas bija jau kārtējais trauksmes zvans komandā, kurai ar steigu jāmeklē aizvietotāji iztrūkstošajiem garā gala spēlētājiem.

VEF Rīga treneriem arī šoreiz nācās iztikt ar līdzšinējiem resursiem, kas nozīmēja, ka atkal bija jādomā par to, kā bez pieredzējušiem garajiem spēlētājiem nosargāt groza apakšu. Aina garajā galā gan nebija tik bezcerīga kā nedēļu iepriekš notikušajā spēlē pret Lietuvos rytas. Baltkrievijas klubam centra uzbrucēji tomēr bija atšķirīga stila, drīzāk atlētiski, ne masīvi. Tiesa, visas spēles gaitā nācās domāt par to, lai neļautu pretiniekiem pilnvērtīgi izmantot savu pārsvaru zem groza.

Bija jūtams, ka Cmoki komandai otrdien bija pirmā spēle sezonā, jo konkurentu darbības bieži vien bija nedrošas, metienu precizitāte pirmajā puslaikā kliboja (9/12 2 p., 4/12 3 p.). Rīdziniekiem tikmēr pamīšus iniciatīvu uzbrukumā veiksmīgi uzņēmās vairāki spēlētāji, kas ļāva pārtraukumā doties ar šķietami komfortablu vienpadsmit punktu pārsvaru (50:39). Otrā puslaika sākumā par sevi atgādināja baltkrievu snaiperi. Iespaidīga tālmetienu sērija izdevās divmetriniekam Aleksejam Trascineckim, kurš īsā laika posmā trāpīja četrus no pieciem trejačiem. Vilni noķēra arī viņa kolēģi, un jau trešās ceturtdaļas laikā pārsvars un iniciatīva pārgāja viesu pusē.

Tikmēr VEF Rīga basketbolisti šķita atdevuši pārāk daudz spēka groza apakšas sargāšanai, tāpēc izšķirošajos brīžos trūka kā enerģijas, tā precizitātes metienos, turklāt nopietnas sekas bija īsajai spēlētāju rotācijai - piezīmju normai strauji pietuvojās trīs no jau tā plānā garā gala vīriem Artūrs Bērziņš, Antiveins Robinsons un Anžejs Pasečņiks. Lai gan pēdējās ceturtdaļas gaitā situācija kļuva gaužām kritiska (70:80 pāris minūtes pirms pamatlaika beigām), galotnē intrigu tomēr izdevās sarūpēt. Pretinieku steiga un centieni uzvaru nokārtot pēc iespējas ātrāk ļāva deficītu sadeldēt līdz trīs punktiem. Laimīgām beigām gan jaudas pietrūka. Nevietā pārkāpti noteikumi, neiegūta atlēkusī bumba pēc diviem pretinieku neprecīziem soda metieniem, un sezonas pirmo mājas spēli nācās pabeigt uz minorīgas nots (83:89).

Piedzīvotais zaudējums vēl vairāk sarežģījis VEF Rīga sezonas turpinājumu, kas sola krietni smagākus pārbaudījumus. Vienotajā līgā nākamajās divās spēlēs izbraukumā jātiekas ar Eirolīgas grandu Maskavas CSKA un ambiciozo ukraiņu Azovmaš. Pēc tam Rīgā viesosies bijušais vefiešu treneris Rims Kurtinaitis ar vienu no turnīra favorītiem Himki, kam sekos Latvijas čempionu viesošanās Piemaskavā, kur jāspēlē pret sīksto Triumf. Tam visam paralēli risināsies arī cīņas ULEB Eiropas kausā, kas nozīmē daudz spēļu un lielu slodzi.