Pēc izmeklēšanas apsūdzības pirmās instances tiesā bija izvirzītas 21 personai par alkohola nelikumīgu realizāciju un uzņēmējdarbības veikšanu bez licences, ja tā izraisījusi smagas sekas, tomēr apsūdzētie tika cauri ar nosacītiem cietumsodiem.
Prokurore Līga Mičule atzīst: «Tagad likumdošana šajā jomā ir sakārtota, turklāt tas notika, tieši reaģējot uz šo lietu. Bet tie panti, pēc kuriem viņi tiek tiesāti, ir tādi, kādi ir.» Jau 2007. gadā tika pieņemta virkne labojumu Krimināllikumā, kas par nelikumīgu alkohola realizāciju paredz līdz pat 10 gadiem cietumā, tomēr cilvēks ir jātiesā saskaņā ar to likumu, kas bijis spēkā nozieguma izdarīšanas brīdī. 2006. gadā spēkā vēl bija Krimināllikuma redakcija, kurā maksimālais sods par alkohola nelikumīgu izplatīšanu bija divi gadi aiz restēm.
Tas gan nav vienīgais iemesls sodu maigumam. Kā tolaik ziņoja prese, cietušie, baidoties no soda par nelikumīga alkohola iegādāšanos, atteicās par to oficiāli ziņot policijai. Arī šī likuma nepilnība tika novērsta ar 2007. gada likuma grozījumiem, iekļaujot pantu, kas paredzēja, ka ziņotājs no soda tiek atbrīvots. Tomēr L. Mičule piebilst - tas nebija vienīgais neziņošanas iemesls: «Ja jūs paskatītos uz kontingentu, kas tur bija, tie bija cilvēki, kuri vienkārši negribēja zaudēt vietu, kur iepērkas ikdienā.» Tikai daži norādījuši konkrētas vietas, kur pirkuši nelegālo alkoholu, bet lielākā daļa atrunājušies par «nenoskaidrotām personām tirgū» vai teikuši, ka kaimiņš iedevis iedzert.
Tiesa arī uzskatīja, ka nav izdevies pierādīt konkrētu cēlonisko saiti starp alkohola izplatītājiem un saslimšanām vai nāves gadījumiem. Te krutkas tirgoņiem palīgā nākusi ķīmija - etilspirts ar indīgiem piejaukumiem, kas bīstami dzīvībai, redzamas sekas rada tikai pēc nedēļas, kad aknām kaitējums nodarīts, bet viela no organisma jau izdalījusies un analīzēs neuzrādās. Prokuratūra gan uz to reaģējusi, iesniedzot protestu.
Pirmajā instancē tika notiesātas tikai 15 personas, jo trīs apsūdzētie pa to laiku nomira (vairāki apsūdzētie bija gados), pret diviem, kas bija smagi saslimuši, lieta tika izdalīta atsevišķi, bet viena persona slēpjas ārzemēs. Arī apelācijas instancē, kur pirmajai sēdei bija jānotiek šopavasar, nav izdevies izvairīties no tām pašām problēmām - sēdi nācās pārlikt uz rudeni, jo vienai apsūdzētajai tika izdarīta operācija.