Priežu pumpuriem piemīt pretiekaisuma, baktericīdā, atkrēpošanu veicinošā un bronholītiskā iedarbība. Arī urīndzenoša un žulti dzenoša iedarbība. Vislabāk tos vākt tieši šajā laikā - vēlā rudenī, ziemā.
Zāļu sievai Zeltītei Kavierei ir savas jau pārbaudītas receptes, kā pagatavot itin garšīgus, dabiskus izvilkumus: «Priežu pumpurus var samaisīt ar medu attiecībās 1:5. Teiksim, ja ir savākti 100 grami pumpuru, būs nepieciešams puskilograms medus, ar ko tos sajauc kopā. Bet izvilkumu var gatavot arī ar cukuru, ko burciņā liek kārtām. Apakšā jābūt dažus centimetrus biezai cukura kārtai, kuru pārklāj ar tikpat biezu pumpuru kārtu, pāri klājot atkal cukuru. Burciņa jāliek siltā vietā, lai ievelkas - cukurs izvilks priežu pumpuru sulu. Tas ir efektīvs līdzeklis pret saaukstēšanos, iesnām un klepu. Palīdz arī gremošanas sistēmas darbības uzlabošanai.»
Izvilkumu var lietot iekšķīgi pa ēdamkarotei trīs reizes dienā, to var izmantot arī inhalācijām, bet Zeltīte pati priežu pumpurus veselības uzlabošanai lieto arī svaigā veidā.
«Kad ar mazbērniem dodas uz mežu, pumpurus var lasīt kopā. Vislabāk, kad ir uzsnidzis sniegs un koka zari noliekti, - nebūs jāposta daba, cenšoties pēc tiem aizsniegties,» iesaka zāļu sieva.