Vienošanās ar LĢĀA netika panākta, tās prezidents Pauls Princis uzskata, ka ministre manipulē ar skaitļiem, vēloties darīt smagāku ārstu darbu bez nepieciešamā finansējuma. Viņš saka - ja valdība izmaiņas akceptēs, ļoti iespējams, gaidāmas protesta akcijas.
Pirms valdības sēdes P. Princis sarunājis tikšanos ar premjeru Valdi Dombrovski (Vienotība), lai pārrunātu grozījumus. Jau vēstīts, ka LĢĀA iebilst pret iecerētajām prasībām, piemēram, par obligātu otrās māsas iesaistīšanu ģimenes ārsta praksēs ar vairāk nekā 1800 pacientiem, pret sasniedzamo robežvērtību paaugstināšanu, piemēram, attiecībā uz hronisko slimību uzraudzību. Akūtie pacienti būs jāpieņem tajā pašā dienā, kad pacients vērsies ārsta praksē - neatkarīgi no pieņemšanas laika, bet, ja pacients saucis ātro palīdzību un nav stacionēts, nākamajā dienā ģimenes ārstam būs ar viņu jāsazinās un valsts sola apmaksāt mājas vizīti. LĢĀA uzskata - nedrīkst palielināt ģimenes ārstu pienākumus bez papildu finansējuma.
I. Circene uzsver, ka nākamgad tiks palielināts finansējums ģimenes ārstu aprūpei par 3,7 miljoniem latu, sasniedzot 6,74% no ārstniecības budžeta, šobrīd tas sasniedz 6,55%. Pildot noteiktos pienākumus, piemēram, par otrās māsas iesaistīšanu praksē, savlaicīgu onkoloģisko slimību atklāšanu pirmajā vai otrajā stadijā, ģimenes ārstiem par to maksās. P. Princis savukārt par to saka - tā ir manipulācija ar skaitļiem, jo patiesībā naudu saņems nevis tieši ģimenes ārsts, bet gan otrā māsa. Ministre norāda, ka virknei kritēriju būs paredzēts pārejas posms.
No Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidentes Līgas Kozlovskas Dienai teiktā izriet, ka viņa protesta akcijas neuzskata par labāko formu - «nekas labāks par sarunām nav izdomāts». Uz tikšanos ar veselības ministri un P. Princi viņa bija paņēmusi līdzi savas asociācijas valdes gatavotu vienošanās projektu par sadarbību primārās veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanā. To viņa iedeva izskatīšanai Veselības ministrijai un LĢĀA. Viens no rosinājumiem ir vienoties izstrādāt Primārās veselības aprūpes stratēģiju nākamajiem desmit gadiem. Cits punkts paredz, ka VM ir jāapņemas pielikt visas pūles primārajai veselības aprūpei piešķirtā finansējuma palielināšanai valsts budžetā līdz labklājības valstīs pieņemtajam īpatsvaram un ik pēc pusgada paaugstināt ģimenes ārstiem aprēķināto kapitācijas naudu. Tāpat jāizstrādā programma lauku atbalsta koeficienta ieviešanai, kas nodrošinās praksēm lauku reģionos būtiski palielinātu finansējumu atkarībā no attāluma līdz Rīgai. I. Circene Dienai norādīja, ka konceptuāli vairākumam punktu piekrītot. Ministre arī rosināja 2014. gadu pasludināt par Ģimenes veselības gadu, līdz tam laikam kopīgi ar abām asociācijām sagatavojot Primārās veselības aprūpes stratēģiju.