Prezidente paziņoja, ka viņas valdības darba kārtībā būs piecas prioritātes: fiskālā atbildība un inflācijas ierobežošanas pasākumi, ienākumu par naftas ieguvi novirzīšana izglītībai, kvalitatīvu veselības pakalpojumu pieejamība nabadzīgajos rajonos, ievērojami ieguldījumi sabiedriskā transporta pakalpojumu uzlabošanai, kā arī visaptverošas politiskās reformas, vēsta BBC.
Pēdējo īstenošanai būs nepieciešams sasaukt konstitucionālo sapulci - pirmo kopš 1987. gada, kad tika sākts darbs pie pašreizējās Brazīlijas konstitūcijas. Sapulcei būšot jāizstrādā valsts pamatlikuma labojumi, kas nodrošināšot, ka reformas nepaliek tikai uz papīra, bet tiekot ieviestas dzīvē, uzskata D. Rusefa.
Analītiķi uzsver, ka gan pašas konstitucionālās sapulces izveide, gan darbs pie pamatlikuma labojumiem būs laikietilpīgs, tādēļ galarezultātu, kuru būšot grūti paredzēt, nāksies gaidīt vairākus gadus.
Prezidente arī sola pastiprināt cīņu pret korupciju un piemērot stingrākus sodus personām, kas tiks pieķertas koruptīvās darbībās.
Protesti Brazīlijā sākās pirms divām nedēļām pēc tam, kad lielākajās pilsētās palielināja biļešu cenas sabiedriskajā transportā. Vēlāk tie pārauga par placdarmu, lai paustu neapmierinātību ar valdības darbu, korupciju un valsts naudas izšķērdēšanu.