Sabīne Krūkle
Jauniešiem deja ir mīļākais veids, kā izteikt emocijas, radoši izpausties un uzturēt sevi formā. Dejotāji piekrīt, ka tā tiešām ir kustību māksla, ne vien laika aizpildīšanas veids, jo, lai sasniegtu labus rezultātus, jebkurā dejas stilā ir jāieliek liels darbs, par kuru skatītājiem no malas nav ne jausmas. Savādi, bet daļai jauniešu ir stereotipi: piemēram, puiši nereti vīpsnā, ka dejošana nav domāta viņiem. Tajā pašā laikā meitenes it īpaši novērtē puišu prasmi uz deju grīdas, turklāt tieši puiši visbiežāk pārsteidz ar oriģinālu un retāk sastopamu dejas stilu zināšanām. Iztrakošanās ballītē pie skaļas mūzikas nav liekama vienā kategorijā ar deju kā mākslu un darbu tās izkopšanai, bet ne vienam vien tieši dejošana ir veids, kā izlādēties vai, tieši otrādi, uzņemt enerģiju. Kā jebkurā mākslā, katram ir iespēja izvēlēties, cik dziļi tai pievērsties.
Daiga Krilova
Dagdas vidusskolas skolniece
Pie mums daudzi māk gan tradicionālās, gan eksotiskās dejas. Jau kuro gadu Dagdā notiek sporta deju nodarbības, un mūsu dejotāji gūst arī valsts mēroga panākumus.
Jaunieši atzīst, ka ar moderno deju sevi citiem var parādīt atšķirīgā ampluā. Diskotēkās valda break dance, shuffle, hip-hop, freestyle, DnB step, jump style, arī electrodance jeb tectonic. Aizmirstie vai ne tik populārie deju soļi ir popping, locking, c-walk, rebeling, turfin, capoeira. Man nav īstu favorītu, jo uzskatu - jo vairāk zini, jo labāk. Piekrītu, break dance pratēji dejo lieliski, bet arī shuffle, jump style un freestyle ir labi. Runājot par dejošanas stilu topu Dagdā, jāteic, ka lielākā daļa jaunatnes pieprot DnB stepu, nākamie populārie ir break dance, shuffle, hip-hop, arī sporta dejas. Starp citu, tagad arī zēniem populāras ir vēderdejas, daži drosmīgie gatavi savas dāmas palutināt pat ar tik eksotisku deju!
Dīns Ričards Andersons
Natālijas Draudziņas vidusskolas skolēns
Man ar dejošanu ir labas attiecības. Manuprāt, dejošana ir domāta patiešām izturīgiem cilvēkiem, jo tā nav nekāda bērnu spēle. Pats astoņus gadus dejoju tautiskās dejas. Dejošana man devusi lielāku izturību, veiklību, ritma izjūtu un daudz vairāk prieka. Pateicoties dejošanai, esmu bijis ārvalstīs. Dejojot esmu izbraukājis arī daļu Latvijas un koncertos esmu ne tikai pats guvis pozitīvas emocijas, bet arī sniedzis tās citiem. Esmu lepns, ka dejoju TDA Kamolītis un TDA Dzīpariņš, kur bija ļoti draudzīgi un pozitīvi cilvēki, par kuriem var tikai priecāties.
Kļūstot pieaugušākam, man gribas izmēģināt jaunus deju stilus un iegūt pieredzi, piemēram, break dance un hip-hop deju stilos. Tā sanācis, ka pagaidām nav laika pamēģināt, bet gan jau. Manuprāt, interesantākie deju soļi ir tie, kurus tu pats izdomā. Vēl es domāju, ka populārākais deju stils jauniešu vidū ir hip-hop.
Parasti ar dejošanu vairāk nodarbojas meitenes, bet mūsdienās zēni arī daudz neatpaliek. Lielā mērā tas atkarīgs no deju stila. Ir tādi, kuros vairāk dejo meitenes, ir tādi, kuros zēni. Un pozitīvais ir tas, ka arvien vairāk jauniešu sāk dejot bērnībā. Labi arī tas, ka arvien vairāk tiek rīkoti deju pasākumi, piemēram, Ghetto Dance, kur dejot gribētāju netrūkst. Mūsdienu jaunatnei ir jātiecas uz saviem mērķiem un jāparāda sevi pasaulei - vienalga, vai tā ir dejošana vai cits talants, galvenais, lai ir mērķis un tas tiek sasniegts!