«Tas, ko es šodien, gluži kā liela daļa preses un interneta lasītāju, līdz pēdējam brīdim cerēju, ka īpašnieku pārstāvis un redakcijas pārstāvji spēs saprasties,» atzīst D.Andersone. Nesaskaņu būtībā viņa neesot iedziļinājusies, taču sapratusi, ka pamatā esot «īpašnieku jautājums».
Par steidzami Dienā darāmajiem darbiem D.Andersonei esot grūti spriest, jo redakcijas mājā līdz šim viņa bijusi vienīgi dažas reizes, kad piedalījusies abu laikrakstu vadības kopējās sapulcēs par redakciju reorganizāciju. Tajās spriests par iespējām, kā var efektīvi sadarboties, piemēram, ekonomikas tēmu atspoguļošanā.
«No šī gada sākuma mēs [DB] strādājam absolūti totāli integrētā ziņu dienestā, kas ir devis labus rezultātus - kāpēc ar labu pieredzi nepadalīties?» spriež D.Andersone. Tas nozīmē, ka visi žurnālisti strādā gan avīzei, gan portālam, gan pielikumiem.
Tas, ka piektdien atlūgumu iesnieguši vairāki Dienas žurnālisti, D.Andersonei esot pārsteigums, jo «DB pēc šodienas paziņojuma neviens nekur nav aizgājis». Vai A.Tralmaka piektdien paziņotais, ka investori ir Roulendu ģimene, pēc trīs mēnešu garumā sniegtās pretrunīgās informācijas un noslēpumainības ir apmierinoša atbilde? «Bet protams. Mēs esam žurnālisti, turpināsim tālāk pētīt, bet primārais uzdevums šobrīd ir uztaisīt mūsu produktu [avīzi],» saka D.Andersone.
«Es to uztveru kā normālu biznesa darījumu,» par laikrakstu pirkšanu, neatklājot investorus, saka D.Andersone. «Cik bieži mēs [Db] esam gājuši pie investoriem un prasījuši: jūs ieguldījāt? Nu, nevēlas afišēties. Nē, nu protams, medijs ir cita lieta, žēl, ka [A.Tralmakam] nav izdevies pārliecināt [investorus atklāties ātrāk]. Nu ko tagad analizēt, kas noticis trīs mēnešu garumā?» noslēdz D.Ander- sone.