Par gaidāmajiem plūdiem nobažījušies arī va/s Latvijas valsts ceļi, a/s _Latvenergo_, Sanitārās inspekcijas un Reģionālās vides pārvaldes pārstāvji, jo plūdu gadījumā zem ūdens paliek daļa valsts nozīmes ceļa Rēzekne-Kaunata, Malta-Kaunata, arī vairāki vietējās nozīmes ceļi, atraujot no pasaules vairāku ciemu un viensētu iedzīvotājus, var tikt pārtraukta elektroenerģijas piegāde apakšstacijā Rēzeknē. Pagastu pārvalžu vadītāji šobrīd apzina plūdu apdraudētās mājas un ceļus, lai informētu iedzīvotājus par rīcību ārkārtas situācijā, arī evakuācijas iespējām.
SIA Latgales enerģētika pārstāvis Jānis Novokšanovs informēja, ka šobrīd Rāznas ezera ūdens līmenis pirms slūžām ir 14 centimetru virs pieļaujamā līmeņa. Ņemot vērā, ka meteorologi no 18. marta sola strauju atkusni un lietu, līdz 16. martam ir jāsasniedz minimālais ūdenskrātuves līmenis. Rēzeknes novada Civilās aizsardzības komisija vērsīsies pie slūžu īpašnieka Ērika Masteiko ar prasību veikt darbības, lai slūžas darbotos saskaņoti ar Spruktu HES kaskādes ūdens režīma dispečergrafiku.
Kā uzsvēra M. Švarcs, šobrīd par līmeņa regulēšanu tiesiska atbildība nav noteikta nevienam, taču pašvaldība joprojām nav saņēmusi atbildi uz vēstuli premjeram un ministrijām, kurā lūdza izvērtēt un iesniegt priekšlikumu par nekustamā īpašuma - Rāznas ezera ūdenslīmeņa regulējošās hidrobūves - piespiedu atsavināšanu.
Hidrobūves īpašnieka SIA EKOpunkts valdes priekšsēdētājs Ēriks Masteiko Dienai uzsvēra, ka viņam nav saistoši kādas citas komercstruktūras, šajā gadījumā Spruktu HES kaskādes, darbības noteikumi. Slūžas vandaļi esot sabojājuši, un, lai tās atvērtu, ir vienkārši jālauž. Ar Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču esot panākta mutvārdu vienošanās, ka vajadzības gadījumā dome gatava iespēju robežās kompensēt privātīpašniekam viņa īpašuma bojājumus, lai situācija nekļūtu draudoša. «Es neesmu ieinteresēts kādu applūdināt un esmu gatavs sadarboties, lai novērstu plūdus Rēzeknē. Te ir jājautā nevis man, bet Spruktu HES kaskādei, vai tā spēs akumulēt palu ūdens apjomu,» teica Ē. Masteiko.