Providus pētniece Iveta Kažoka aģentūrai LETA norāda, ka ministram jānodala sava darbība kā amatpersonai no sevis kā Latvijas pilsoņa, kuram rūp politika. «Nedrīkst izmantot FM komunikācijas cilvēkus, e-pastu, kontaktu sarakstu, lai sūtītu aģitācijas vēstules. Esmu izbrīnīta par to, cik klaji un neprofesionāli tas izdarīts. Repše savu partiju šādā veidā, varbūt negribot, «paliek zem sitiena». Šāda rīcība nav ne pieļaujama, ne ētiska,» sacīja I. Kažoka.
Arī Delnas pētniece Līga Stafecka uzskata, ka E. Repše izmantojis valsts līdzekļus politiskajā darbībā, tomēr šādai aģitācijai būtu jānotiek no partijas resursiem. «Ja viens ministrs izmanto ministrijas darbiniekus, sanāk tā, ka viņš ar valsts rokām aicina balsot par kādu konkrētu partiju, tas nav pieļaujams. Šādi rīkojoties, tiek radīta nevienlīdzīga situācija, salīdzinot ar politiskajām partijām, kurām nav šādas iespējas. Tas liecina, ka viņi pārkāpj godīgas un vienlīdzīgas priekšvēlēšanu kampaņas principus, kurus paši ir akceptējuši,» uzskata L. Stafecka.
E. Repše un viņa pārstāvji kategoriski noliedz, ka tiktu izmantots administratīvais resurss, lai arī elektroniskais pasts sūtīts no FM. Repšes preses pārstāvis Aleksis Jarockis apgalvoja, ka paziņojumu sagatavojis pats ministrs un kopā ar FM Komunikāciju nodaļu tas esot nosūtīts no ministra elektroniskās pasta adreses. A. Jarockis uzsvēra, ka tas esot parasts preses paziņojums, kurā, līdzīgi kā citos, ministrs pauž savu viedokli par aktuālu tēmu. Tas nekādā mērā neesot uzskatāms par administratīvā resursa izmantošanu savā labā.
«Viņam kā vēlētājam ir tiesības paust savu viedokli,» vairākkārt sacīja ministra pārstāvis, bet nepaskaidroja, kāpēc tas darīts, izmantojot no valsts līdzekļiem uzturētās FM Komunikācijas nodaļas starpniecību.