Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Rezultatīva debija

Izšāva spēlētājs, no kura vārtu guvums vismazāk tika gaidīts. No Liepājas metalurga izsauktais uzbrucējs Juris Upītis guva vienīgos vārtus pamatlaikā. Rīgas Dinamo KHL čempionāta mājas spēlē Liepājā pēcspēles metienu sērijā pārspēja Magņitogorskas Metallurg (2:1). Nākamo spēli Rīgas Dinamo aizvadīs piektdien Arēnā Rīga ar Omskas Avangard.

Rīgas Dinamo treneru korpusa lēmums pret Krievijas hokeja grandu Magņitogorskas Metallurg vārtos sūtīt vienīgo īsteno mājinieku Liepājas hokeja audzēkni Māri Jučeru bija visai loģisks, tomēr ar riska piesitienu - ja nu liepājniekam mājas sienas «sasien» rokas un kājas? Bažas pastiprinājās, kad jau 1. minūtē Mihails Jakubovs ar metienu no asa leņķa sameklēja spraugu Jučera sargāto vārtu tuvējā stūrī. Tomēr «pirmo kucēnu» Māris ātri noslīcināja un mača turpmākajā gaitā darbojās pārliecinoši, vairākkārt glābjot komandu bīstamās situācijās.

Vēl īpašas uzmanības zonā trešdienas spēlē Dinamo sastāvā bija titulētais somu jaunpienācējs NHL galvenās balvas Stenlija kausa ieguvējs Ville Nieminens un otrs debitants Juris Upītis. Savdabīgajā debitantu duelī ražīgāk nospēlēja Upītis. Otrajā periodā uz rezervistu soliņa palika Juris Štāls, un Upītis jau otrajā izgājienā uz ledus ar atkārtotu metienu pārspēja Metallurg vārtsargu Georgiju Gelašvili. Upītim uzticēja arī pēcspēles metienu, kurš diemžēl palika nerealizēts. Nieminens tik akurāti izpildīja sava tautieša trenera Pekas Rautakallio norādījumu mest pa vārtiem pie pirmās izdevības, ka pāris reižu «uzšāva» pat no viduszonas.

Līdzīgā spēlē rīdzinieki spēja pārņemt iniciatīvu trešajā periodā. Uzbrukuma viļņi vēlās uz Gelašvili vārtiem, taču pietrūka precizitātes nobeiguma fāzē. Ņemot vērā rūgto pieredzi, pēc kuras šosezon visas četras pēcspēles metienu sērijas tika zaudētas, rīdzinieki bija aktīvāki arī papildlaikā. Tā beigās lieliska iespēja izraut bija Nieminenam, tomēr pārāks izrādījās Gelašvili.

Ville Nieminenam tika uzticēti arī divi «bullīši». Pirmo viņš neiemeta, tomēr otrajā pēcspēles metienu sērijā nekļūdījās un izcīnīja rīdziniekiem pirmo sezonas uzvaru «bullīšos». Iepriekšējās četras reizes bija zaudēts.