Mediji uzsver, ka darījums ir Krievijai ļoti izdevīgs. Tas ne vien nodrošinās piekļuvi augsta līmeņa tehnoloģijām, bet arī padarīs Kremli par ievērojamu transnacionālas kompānijas akcionāru.
«Fakts, ka BP ir spiesta slēgt darījumu ar potenciāli tik riskantu partneri kā Krievija, ir ne tik daudz kompānijas iekšējās krīzes sekas kā zīme tam, ka gaidāmas vērienīgas izmaiņas enerģētikas tirgus varas līdzsvarā,» raksta Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Kā uzsvēris The Washington Post, tas varētu ļaut Krievijai nostiprināt savas jau tā dominējošās pozīcijas pasaules dabasgāzes tirgū. Vienošanās arī apdraudot ASV nacionālo drošību un var saasināt jau tā saspringtās attiecības starp ASV un britu kompāniju Meksikas līča katastrofas dēļ.
Arī The Independent norāda, ka BP atkal sanikno Ameriku, atsaucoties uz sprādzienu BP naftas platformā Meksikas līcī. Tas raksta, ka darījums neļaus atjaunot BP slavu ASV, kur tas jau nievājoši pārdēvēts par Bolshoi Petroleum.
Līdzīgs viedoklis ir arī Daily Mail. Tajā publicēta fotogrāfija, kurā kompāniju vadītāji redzami sarokojoties, komentējot to šādi: «Viņi smaidīja, bet bilde ir daļa no bēru ceremonijas.»
Tomēr mediji nav vienīgie, kas saskatījuši draudus. «Arktika ir visvārīgākais dabas nostūris naftas ieguvei. Vēl aizvien nav pierādījumu tam, ka BP ir guvis mācību no Meksikas līča katastrofas,» dabas aizsardzības aktīvistu Greenpeace teikto citējis Reuters.
Pagājušajā nedēļā parakstot vienošanos, kompānijas apņēmušās veidot stratēģisku aliansi, apmainoties ar akcijām un izveidojot kopēju uzņēmumu naftas iegulu izpētei.