«Kā viņi pelnīs? Ar tualetēm to nevar izdarīt,» saka kompānijas L&T vadītājs Reinis Ceplis. Par viņa firmas apsaimniekoto tualeti Līvu laukumā pilsēta gadā maksā ap 90 000 latu, jo citādi tā tur nestāvētu. «Tūrisma sezonā mēs iekasējam dažus simtus latu. Var jau likt maksāt divus latus par ieeju, bet kurš tad to izmantos,» viņš saka.
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko (LPP/LC) apgalvo, ka vairākas firmas ir gatavas sadarboties, pilsētai prasot tikai zemesgabalu. Pirms tam gan koalīcijai būs jāvienojas, vai pašvaldība spēs finansēt tualešu vietu iekārtošanu, kas pēc uzņēmuma Arhiteh izstrādātās tāmes svārstās vairāk nekā no 700 000 līdz 900 000 latu.
A. Aļeksejenko cer, ka vismaz daļu tualešu izdosies uzstādīt jau vasarā, jo vietu dabisko vajadzību kārtošanai katastrofāli trūkst, par to liecina arī fakts, ka daļa tūristu šī iemesla dēļ dodas uz rātsnamu. «Vasarās sanāk grupās ap 700 cilvēku. Viņi skatās gleznas, izstādes un iet arī uz tualeti,» novērojis A. Aļeksejenko.
Plāni paredz, ka trīs tualetes varētu atrasties kanālmalā pie Radio ielas, Bastejkalna un vēl kādā vietā, pa divām Ziedoņdārzā un Vērmanes dārzā, pa vienai Esplanādē pie katedrāles, Kronvalda parkā, Viesturdārzā, Eksporta ielā pie pasažieru ostas, Pils laikumā, pie Pulvertorņa, Doma laukumā, pie Saeimas ēlas, RTU Kaļķu ielas ēkas pagalmā, Akadēmijas laukumā un Marijas un Satekles ielas stūrī.