Pēc šī paziņojuma Dienai E. Krūmiņas komentāru iegūt neizdevās. VK pārstāve Zane Švāģere norādīja, ka kontroliere būs pieejama tikai 6. janvārī. «Tas, ko jūs dzirdējāt radio, šobrīd arī ir viss,» sacīja Z. Švāģere. Uz jautājumu, kā atšķiras operatīvās no parastajām revīzijām, VK pārstāve īsti nespēja atbildēt: «Mēs tikai 2014. gadā šādas operatīvās revīzijas sāksim veikt. Es jums nevaru komentēt, kādas tās būs.»
Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis par gaidāmo revīziju uzzināja no Dienas. «Kontrolējošās institūcijas mūs nemitīgi kontrolē par dažādiem faktiem, nedomāju, ka tas būs kaut kas jauns. VK ir tiesības veikt pārbaudes Rīgas satiksmē. Mēs sadarbosimies visiem spēkiem, lai piedāvātu viņiem tos materiālus, kas pārbaudēm ir nepieciešami,» norādīja V. Zaķis. Viņš arī sacīja, ka uzņēmums šādām pārbaudēm ir gatavs. Pēdējos gados tas pārbaudīts ļoti bieži, arī pati VK pirms pāris gadiem veikusi revīziju saistībā ar e-talonu ieviešanu.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā oktobra beigās tika iesniegta vēstule ar vairāk nekā 10 000 parakstu, aicinot veikt izmaiņas likumdošanā, lai liegtu diferencēt sabiedriskā transporta biļešu cenas pēc deklarētās dzīvesvietas. Lielais skaits parakstu portālā Manabalss.lv tika savākts apmēram divās nedēļās. Iniciatīvas autore Ieva Brante aģentūrai LETA uzsvēra, ka iedzīvotājus nedrīkst dalīt pēc deklarētās dzīvesvietas. Viņa atgādināja, ka Rīgā kā valsts galvaspilsētā ir koncentrētas dažādas iedzīvotājiem nozīmīgas iestādes - slimnīcas, tiesas, valsts iestādes. Parakstot šo iniciatīvu, iedzīvotāji vienlaikus pieprasīja veikt RS revīziju.
Jāatgādina, ka Rīgas dome apstiprinājusi grozījumus noteikumos, kas paredz, ka no 1. janvāra Rīgā deklarētie iedzīvotāji līdzšinējo 50 santīmu vietā par biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 0,60 eiro, savukārt nedeklarētajiem pasažieriem būs jāmaksā dubultā. Tā kā rīdzinieka karti līdz gada beigām visiem nebija iespējams izsniegt, tika nolemts noteikt divu mēnešu pārejas periodu. Šajā laikā rīdzinieku atlaide tiks piemērota visiem pasažieriem.
Rīgas dome aprēķinājusi, ka aptuvenie zaudējumi līdz ar divu mēnešu pārejas periodu varētu būt apmēram 400 000 eiro.
Tikmēr publiskajā telpā diskusijas rosinājis jautājums par biļešu pašizmaksu, proti, nav skaidri cenas aprēķināšanas mehānismi. Vienbrīd Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR)sacīja, ka viena brauciena pašizmaksa ir 70 santīmu, vēlāk citādu informāciju sniedza Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), norādot, ka viena brauciena pašizmaksa ir 84 santīmi. Tiesībsargs Juris Jansons portālam Delfi vēl septembrī pauda bažas par iespējamo Rīgā nedeklarēto iedzīvotāju diskrimināciju un solīja prasīt pašvaldībai rakstisku skaidrojumu tam, kā veidojies 14 santīmu sadārdzinājums.