Rīgā +18 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Sabruka piecpadsmit minūtēs

Rupjas kļūdas spēles galotnē liedza Ventspils futbolistiem nosargāt pārsvaru UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā. Savā laukumā otrdien piedzīvotais zaudējums 1:3 pret Somijas čempionvienību HJK atstājis kurzemniekiem vien nelielas izredzes pēc nedēļas Helsinkos pacīnīties par uzvaru divu spēļu summā.

Stunda uzmanīga futbola

Apzinoties izslēgšanas cīņām raksturīgo katra vārtu guvuma milzu nozīmi, abas komandas spēlēja piesardzīgi, galvenokārt rūpējoties par drošību aizsardzībā. Somi to darīja, vairāk kontrolējot bumbu, bet ventspilnieki - nostiprinoties savu vārtu tuvumā. Jau pirmajos uzbrukumu mēģinājumos parādījās arī katras kļūdas nozīme, jo tieši pēc tām, ne skaistām kombinācijām un individuāliem meistarstiķiem, radās nopietnākās briesmas pie abu komandu vārtiem.

Vispirms FK Ventspis uzbrucēji ar negaidītu presingu pārsteidza Somijas kluba aizsargus, un pēc Alana Siņeļņikova reida un piespēles vārtu priekšā no labas pozīcijas garām sita Ritvars Rugins. Pāris minūtes vēlāk neapdomīgi savu pozīciju atstāja mājinieku vārtsargs Vitālijs Meļņičenko, taču pats glāba situāciju, pēc japāņa Atomu Tanakas sitiena aizskarot bumbu pietiekami, lai tā trāpītu pa vārtu pārliktni. Puslaika turpinājumā pa reizei bīstami sita abu komandu raženākie uzbrucēji Maiks Havenārs un Ģirts Karlsons, taču pirmās stundas laikā vārti netika gūti.

Jau no otrā puslaika sākuma FK Ventspils mazliet drošāk devās uz priekšu, par ko tika atalgoti ar vairākiem nopelnītiem soda sitieniem HJK vārtu tuvumā. Tieši pēc viena no tiem 63. minūtē Antons Jemeļins pielaboja Jurija Žigajeva raidītās bumbas trajektoriju un atklāja rezultātu. Gūtie vārti iedvesmoja uzbrukt vēl aktīvāk, taču tas neattaisnojās. Desmit minūtes vēlāk, savā soda laukumā cenšoties pārķert bumbu, kļūdījās debijas spēli dzeltenzilo kreklā aizvadošais malējais aizsargs Vadims Žuļevs, kurš līdz tam bija viens no labākajiem un laukumā aktīvākajiem Ventspils spēlētājiem. Cenšoties glābt situāciju, Ritus Krjauklis notrieca vārtu priekšā atstāto Efranu Zeneli, un pats cietušais arī precīzi izpildīja 11 metru soda sitienu.

Paši uzdāvina uzvaru

Neizšķirts, kas saglabātu vēl pietiekami labas iespējas gūt panākumu summā, saglabājās līdz 86. minūtei, kad pēc sānu auta izpildīšanas ļoti neveiksmīgi uz aizmuguri piespēlēja FK Ventspils kapteinis Karlsons, noliekot bumbu kā uz paplātes tikko laukumā izgājušajam Osmanam Dželovam, kurš viegli apspēlēja šādam pavērsienam negatavos mājinieku aizsargus un vārtsargu. Jau spēles kompensācijas laikā vēl viena ventspilnieku piespēle pretiniekam pārvērtās trešo vārtu guvumā.

Lai uzvarētu divu spēļu summā, Ventspils futbolistiem pēc nedēļas Helsinkos būs jāgūst vismaz trīs vārti. Kurzemniekiem izbraukumā derēs panākums ar trīs vārtu pārsvaru vai arī uzvara ar plus divi, ja pašiem būs vismaz četri gūti vārti.