Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Saimnieko savā laukumā

Vairāki spilgti pieteikumi viesspēlētāju un pašmāju jauno basketbolistu izpildījumā bija Aldaris Latvijas Basketbola līgas sezonas atklāšanas dienā, kurā pie pirmajiem panākumiem šosezon tika laukuma saimnieki Liepāja/Triobet, BK Ventspils un Jūrmala/Fēnikss. Pēc pirmajiem rezultātiem vēl pāragri izdarīt nopietnus secinājumus saistībā ar klubu iespējām cīnīties par augstām vietām pavasarī, taču, atceroties spraigo situāciju turnīra tabulā pagājušajā sezonā, der atcerēties, ka svarīgs var izrādīties katrs panākums.

Par pirmās dienas centrālo spēli tika izvirzīta pagājušā gada «mazā fināla» dalībnieku Liepāja/Triobet un BK Jēkabpils divcīņa, kurā abiem godalgu pretendentiem bija pirmā iespēja kaujas apstākļos novērtēt, cik sekmīgs bijis starpsezonā paveiktais. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka ar mājas darbiem labāk tikuši galā kurzemnieki. Pirmajā puslaikā Jēkabpils kluba pieredzējušie līderi vēl noturējās vēju pilsētas brāzmās, taču viņus no ritma izsita piezīmju un kļūdu problēmas, tāpēc uzreiz pēc pārtraukuma liepājnieki strauji audzēja pārsvaru, kas galotnē sasniedza pat 20 punktus. Jau pirmajā puslaikā zem groziem dominēja amerikānis Stīvs Zeks, kuram 13 punkti un 14 atlēkušās, bet Jēkabpils sastāvā var izcelt vien vasarā no Liepājas pārnākušo Kristapu Miglinieku.

Ne mazāk principiālā duelī vicečempions BK Ventspils savā laukumā itin drīz salauza Barons/LDz pretestību. Lai gan vēl otrās ceturtdaļas izskaņā uz tablo bija neizšķirts 33:33, ventspilnieku deviņu punktu izrāviens, kura centrālā ass bija divi zem groza esošie Andreji - Gražulis un Šeļakovs - izrādījās pārāk smags trieciens saīsinātajā sastāvā spēlējošajiem baroniem, kuriem turklāt par sevi agri otrajā puslaikā sāka likt manīt līderu piezīmju nasta. LBL čempionātā Barons/LDz sastāvā sevi solīdi pieteica amerikāņi Deriks Rolends (21 punkts) un Karls Hips (10 punkti, 11 atlēkušās), taču pienācīga atbalsta no pašmāju spēlētājiem viņiem pietrūka. Ventspilnieki rezultāta veidošanu sadalīja vairāk, jo vismaz deviņus punktus guva seši spēlētāji. Priecēja BK Ventspils trenera Kārļa Muižnieka uzticēšanās jaunajiem spēlētājiem, kuri iepriekš palika pieredzējušo ēnā, jo jau pamatsastāvā izgāja Gražulis, bet nozīmīgu spēles laiku ieguva arī Iļja Gromovs un viens no Latvijas jaunatnes izlašu līderiem Rihards Lomažs.

Lapmežciemā komandas desmit reizes apmainījās ar vadību, taču mājinieki Jūrmala/Fēnikss basketbolisti galotnē atspēlējās un nodrošināja izšķirošo pārsvaru pār BK Jelgava. Spilgtu spēli aizvadīja tikai šovasar Latvijas pasi ieguvušais amerikānis Endrū Šmits, kurš guva 20 punktus (8 no tiem pēdējās minūtēs) un 15 atlēkušās bumbas, parādot, ka ne velti bija iekļauts starp valstsvienības kandidātiem. Jelgavas sastāvā ar iespaidīgu spēles laiku (34 minūtes) un 17 punktiem debitēja 19 gadus vecais Kristaps Gludītis, apliecinot, ka Mārtiņš Gulbis joprojām dod pamatu atspērienam jaunās paaudzes basketbolistiem.

Aldaris LBL čempionāts
Jūrmala/Fēnikss - Jelgava 60:53 (12:13, 24:22, 36:41). Jūrmala: Šmits 20, Ziediņš 14, Jeromanovs 10, Pinete 6, Mediss; Elksnis 6, Kušnirovs 2, Robertss 2. Jelgava: Gludītis 17, Rubenis 9, Pļavnieks 8, Čavars 3, Justovičs 2; Zēbergs 9, Šuļausks 3, Atelbauers 2, Šteinbergs, Husko
Ventspils - Barons/LDz 85:65 (17:20, 42:36, 77:46). Ventspils: Mičels 16, Janičenoks 12, Gražulis 10, Aņisimovs 6, Buterlevičs 2; Šeļakovs 12, Gulbis 9, Peiners 9, Gromovs 4, Ate 3, Lomažs 2. Barons: Rolends 21, Hips 10, Dārgais 7, Kolimons 7, Epners 3; Nārķis 10, Mētra 4, Freimanis 3, Zonne
Liepāja/Triobet - Jēkabpils 92:73 (16:19, 37:33, 63:50). Liepāja: Ričardss 14, Sokolovs 14, Zeks 13, Helmanis 9, J. Antrops 6; Leimanis 11, Aizpurs 9, G. Antrops 9, Krastiņš 7, Čavars. Jēkabpils: Simonss 17, Miglinieks 15, Veselovs 9, Pozņaks 8, Sirsniņš 3; Silavs 6, Larsons 6, Virsis 5, Dušelis 4, Gūtmanis