Tas ir visu laiku graujošākais Brazīlijas izlases zaudējums (1920. gadā bija 0:6 pret Urugvaju). Ja esam precīzi, Vācija uzvarēja ar 7:1, bet PK izslēgšanas spēlēs ir tikai divi iznākumi: uzvara vai zaudējums. Viss pārējais jau ir tikai nebūtiskas nianses. Svarīgākais - Vācija spēlēs finālā, bet mājinieki brazīlieši - par 3. vietu.
Belu Orizonti pilsētā, kas tulkojumā nozīmē «skaistais horizonts», Brazīlijas futbolisti un tās līdzjutēji droši vien gribēja palīst zem zemes. Rezultāta ziņā tas viņu valstsvienībai bija vislielākais pazemojums, kāds jelkad bijis. Pēc fiasko PK finālā 1950. gadā Maracana stadionā, kad ar 1:2 tika atzīts Urugvajas pārākums, Brazīlijas izlase nomainīja baltos formastērpus uz dzeltenziliem. Pēc tā, kas notika otrdien Belu Orizonti, droši vien formas tērpi jāmaina atkal.
«Šis ir vissliktākais brīdis manā futbola karjerā un sliktākā diena manā futbola mūžā. Esmu atbildīgs par šādu rezultātu. Vainu par šo katastrofisko iznākumu var novelt uz mums visiem, bet es biju tas, kurš izvēlējās sastāvu un taktiku,» pēc kaunpilnās sakāves atzina Brazīlijas izlases galvenais treneris Luišs Felipe Skolari.
Un tie nav tukši vārdi. Otrie, trešie un ceturtie vārti, kas pavisam un galīgi atņēma spēlei intrigu par uzvarētāju, lielā mērā bija uz centra pussarga Fernandinju sirdsapziņas. Viņš grupu turnīrā nospēlēja tikai 45 minūtes - neko nenozīmējošā spēlē ar Kamerūnu. Izslēgšanas spēlēs sastāva rotācijas dēļ pussargs tika pie teikšanas un it kā nospēlēja neslikti, bet pusfinālu aizvadīja katastrofāli, likumsakarīgi tiekot nomainīts pēc pirmajām 45 minūtēm.
Taču, protams, ne tikai viņš ir vainīgs pie zaudējuma. Un pat ne Neimāra vai Tjagu Silvas nespēlēšana, bet pārāk avantūristiski centieni atspēlēties pēc iespējas ātrāk, kad Tomass Millers pēc stūra sitiena panāca 1:0. «Nonākot iedzinējos, mēs kļuvām neorganizēti un sākām panikot. Pēc tam mums neizdevās vairs nekas,» Skolari nosauca galveno sakāves iemeslu. Viņa sacīto apliecina Vācijas otrie gūtie vārti, kad Miroslavu Klozi soda laukuma centrā centās apturēt Brazīlijas izlases malējie aizsargi Marselu un Maikons, nevis centra aizsargi Dāvids Luiss un Dante, kuri mirkli iepriekš zaudēja vienu divcīņu ārpus soda laukuma... Tie Klozem bija 16. vārti PK finālturnīros, kas viņu padarīja par visu laiku rezultatīvāko turnīra futbolistu. Apsteigts tika tieši brazīlietis Ronaldu.
Šīs spēles laikā tika sasniegti jauni sociālo tīklu aktivitātes rekordi. Tviterī mača gaitā publicēti 35,6 miljoni tvītu, kas ievērojami pārsniedz iepriekšējo rekordu 25 miljonus NFL fināla SuperBowl laikā. Savukārt Facebook spēles gaitā 66 miljoni cilvēku publicēja vairāk nekā 200 miljonus ziņojumu, komentāru un ieteikumu. Skaitļi, kas padara šo spēli par vislielāko notikumu sociālo tīklu popularitātes laikmetā. Ne tikai sportā, bet - vispār.
Šķiet, objektīvāko skatījumu uz notikušo saglabājis vācietis Tomass Millers. «Mums tagad ir jānomierinās un jākoncentrējas finālam. Tāpat kā visi mūs noniecināja pēc spēles ar Alžīriju, visi tagad mūs pārspīlēti slavēs.» Vācija spēles gaitā tikai aukstasinīgi izmantoja brazīliešu sniegtās dāvanas, kas, protams, arī nav maz.