«Ja viņi [rietumvalstis] pieņems šādu lēmumu [gaisa telpas slēgšanu], tas būs lietderīgi Lībijai, jo tās iedzīvotāji redzēs patiesību, ka Rietumi vēlas pārņemt kontroli Lībijā un nozagt tās naftu,» M. Kadāfi sacīja intervijā Turcijas telekanālam TRT. «Tad Lībijas tauta pret viņiem pavērsīs ieročus.»
ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone pavēstījusi, ka lēmums par Lībijas gaisa telpas slēgšanu ir jāpieņem ANO Drošības padomei, nevis Vašingtonai. «Es domāju, ka ir ļoti svarīgi, lai tie nebūtu ASV vadīti centieni, jo tie nāk no pašas Lībijas tautas. Mēs domājam, ka ir svarīgi, lai šo lēmumu pieņemtu ANO,» norādīja H. Klintone. «Mēs vēlētos redzēt krīzi atrisināmies mierīgā ceļā, mēs vēlētos redzēt viņu (M. Kadāfi) aizejam mierīgi, un mēs vēlētos redzēt mierīgi atnākam jauno valdību,» viņa piebilda. «Ja tas nav iespējams, mēs strādāsim ar starptautisko sabiedrību, bet ir valstis, kas mums nepiekrīt.»
H. Klintonei piebalso arī NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens, kurš vēlreiz norādīja, ka viņa vadītā organizācija neplāno militāru iebrukumu Lībijā, tomēr nenoliedz, ka alianse nepieciešamības gadījumā varētu rīkoties, raksta Reuters. Tomēr tādā gadījumā būtu nepieciešams ANO Drošības padomes mandāts un plašs starptautiskais atbalsts.
Nepieciešamību slēgt Lībijas gaisa telpu, lai vājinātu M. Kadāfi spēkus un ierobežotu asinsizliešanu, aktīvi aizstāv Francija un Lielbritānija, tomēr atturīgas pret šādu soli ir padomes pastāvīgās locekles Krievija un Ķīna, kuras jau izteikušās pret militāru iejaukšanos.
NATO aizsardzības ministri ceturtdien un piektdien lems par tālāko rīcību.