Tagad pienākusi kārta trešajam solokoncertam. Tāpēc vēl jo pārsteidzošāk ir uzzināt, ka vienlaikus viņa jau otro gadu studē Ženēvas Mūzikas augstskolas maģistrantūrā, kuru nākampavasar absolvēs. To ļauj sīvā starptautiskā dažādu nozaru talantu konkurencē izcīnītā Šveices valdības stipendija. Ir jau nolikti koncerteksāmenu termiņi februārī un jūnijā. Pirms tam Elīna sniegs šīs sezonas vienīgo solokoncertu Latvijā. Programma, kurā ir Vīnes klasiķa Jozefa Haidna sonāte, franču impresionista Morisa Ravela dabas skaņugleznas _Atspulgi_ un vācu romantiķa Roberta Šūmaņa cikls _Kreisleriāna_ vispirms jau nospēlēta šonedēļ Balvos. Tagad kārta Rīgai.
«Programma nav veidota hronoloģiskā secībā. Man bija interesanti, lai Haidns un Ravels ir tieši blakus, tāpēc ka arī Haidna mūzika man šķiet spilgti vizuāla. Tā vienmēr uzbur atmosfēru, atgādina dzirkstošu šampanieti. Un pēc tam - Ravels ar burbulīšiem un taureņiem. Mani ļoti saista šā cikla noslēpumainība. Attēlu plūsma vienubrīd ir kā pagātnes ainu pēkšņs atgādinājums, citubrīd - pareģojums. Ūdens virmo, un tu saredzi tajā sevi, savu seju, ko vēl nepazīsti, savu likteni, ko, iespējams, būs lemts iepazīt,» E.Bērtiņa komentē savu izvēli.
«Savukārt Šūmaņa cikls Kreisleriāna ir tik pilnīgs un pabeigts, ka ar to koncertu ir labi noslēgt. Ļoti personisks. Intīms. Jā, ļoti virtuozs, bet bez ārišķības.» Pianiste tam atradusi lielisku formulējumu - spriedzes virtuozitāte. Tāda, kas neprasa virspusēju cirka numuru: «Šūmanis dažreiz sasniedz spriedzes virsotni ar ārkārtīgi askētisku faktūru: trīs «tukšas» oktāvas, un tu jūties kā katedrālē!» Tāpēc koncerta otrā daļa atvēlēta tikai Kreisleriānai: «Mūzikā un būtībā, ko slēpj cilvēks pats, - kā dialogs ar sevi, ar likteni. Vienlaikus - jautājums. Šis cikls ir ārkārtīgi personisks darbs, kas katra pianista rokās atklājas citādi.» Savā ziņā tas būs arī Šūmaņa 200.jubilejas gada ievads.
Paklanījusies rīdziniekiem, Šūmanim un profesoram Sergejam Osokinam, pie kura beigusi Mūzikas akadēmiju un maģistrantūru Latvijā, E.Bērtiņa atgriezīsies Ženēvā. Vietā, kuras interesantajā, daudznacionālajā vidē sadarbība ar dažādu tautību mūziķiem no visas pasaules ir pašsaprotama: ja kopā ir 10 cilvēku, katrs būs no citurienes!