Zāļu sieva un zintniece Līga Reitere vecāka gadagājuma cilvēkiem, kurus māc nogurums, īpaši iesaka kāju vannītes. Kad tējai uzlējums pagatavots, no ārstniecības augu kātiem var gatavot novārījumu - augu laksti un kāti gan jākarsē tikai līdz pirmajam burbulim.
Viens no iedarbīgākajiem kāju vannītēm būs pelašķis, kuram var pievienot arī citus savvaļas augus. Taču, kombinējot dažādus augus ar atšķirīgām smaržas, garšas un iedarbības īpašībām, pamēģiniet izmantot kādu Līgas Reiteres principu. «Kāju vannītēm vajadzētu izmantot skābu un rūgtu,» iesaka zāļu sieva. «Piemēram, ņemt egļu vai priežu skujas un rūgtumam pievienot biškrēsliņu, pelašķi, vībotni vai vērmeli.» Rūgtā papildinājums ieteicams arī citās procedūrās. «Kad taisa beržamo - un vislabāk pirtī vai vannā norīvēties ar augu saišķi, nevis ar sintētisku švammīti,- liek sūru ar rūgtu, piemēram, sūreni ar pelašķi vai vībotni, kārklu vai vītolu. Bet masāžai vēlamākais apvienojums ir salds ar rūgtu - medus ar biškrēsliņu, kumelīti vai vērmeli.»
Pirtī slotiņās zāļu sieva iesaka siet naktssveci, vībotni un kārklu. «Naktssvece pirtī vai karstā vannā piešķirs labāku slīdamību. Kārkls (vai vītols) satur aspirīnu, tas būs pret sāpēm un temperatūras pamazināšanai, bet vībotne palīdzēs pret neirozēm,» iesaka Līga Reitere.
«Vecais cilvēks šo procedūru var izbaudīt pirtī, vannā, kaut vai atsēsties dīķmalē. Ņem bļodiņu ar ūdeni, tajā iemērc divas buntītes un masē. Lai laba asinsrite - ar slotiņām dribinot, grūžot virzienā uz leju. Tikai vispirms vajadzētu izmērcēties, lai vecā āda nāk nost, tikai tad berzēt un dziedēt.»