Šo lēmumu atbalstīja 88 delegāti, pret bija 42, bet pieci atturējās. Par SCP līderi ar pārliecinošu balsu vairākumu piecu kandidātu konkurencē ievēlēja līdzšinējo valdes priekšsēdētāju, tieslietu ministru Aigaru Štokenbergu, kuru atbalstīja 93 no 125 delegātiem.
Lēmumu par iekļaušanos jaunā partijā jau pieņēmis Jaunais laiks, kura līderi ir noskaņoti partiju dibināt rudenī. Nākamajā sestdienā paredzēta Pilsoniskās savienības kopsapulce. Medijos jau izskanējis, ka tās darba kārtībā neesot jautājuma par ieiešanu Vienotībā, kas nozīmētu savas partijas likvidāciju. PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis Dienai paskaidroja - lai pieņemtu lēmumu par partijas reorganizāciju un iesaistīšanos jaunā politiskā spēkā, kopsapulcē par to jānobalso divām trešdaļām delegātu, kuriem būtu jāpauž attieksme arī pret jaunās partijas programmu un statūtiem. Tāpēc tagad varot lemt tikai par iesaistīšanos šīs partijas veidošanā. «Tas nevar notikt piespiedu kārtā. Mums ir iekšējā demokrātija, un mums nav viena saimnieka,» uzrunājot kolēģus no SCP, teica V. Dombrovskis.
Vienotība ir vienīgais politiskais spēks, kuram ir skaidra eiropeiskā un Rietumu orientācija, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņš uzsvēra: «Ja mēs zaudēsim iespēju ietekmēt politiku, tad mūsu eiropeiskā orientācija un sadarbība ar partneriem var tikt apdraudēta.» Viņaprāt, šī iemesla dēļ apvienībai jārēķinās, ka tās centieniem būs pretdarbība. Taču ietekmi var saglabāt tikai visas trīs partijas kopā. Debatēs izskanēja vairāki argumenti par labu vienas partijas veidošanai, atzīstot - ja SCP būtu startējusi vēlēšanās viena, tai diez vai būtu divi ministri valdībā un pārstāvniecība Saeimā. Gatis Kokins kā vienu no sasniegumiem minēja «valdību bez oligarhiem, un divi no trīs oligarhiem ir vispār laukā no spēles». Uzņēmējs Edgars Štelmahers, kura uzstāšanos pavadīja ilgi aplausi, bija viens no kritiskākajiem runātājiem. Viņaprāt, SCP pārstāvju ministrijas nav demonstrējušas īpašus sasniegumus un gatavību īstenot reformas. «Valsts iestādes tā vietā, lai cīnītos ar ēnu ekonomiku, terorizē uzņēmējus, kuri vēl nav pārreģistrējuši savus uzņēmumus uz citu valsti,» teica E. Štelmahers. Viņš arī darba dēļ atsauca savu kandidatūru no valdes, kas gan notika tikai pēc tam, kad viņš jau bija ievēlēts. Kongresā bija izvēlēta neparasta procedūra, un sapulci sāka ar aizklātajām vēlēšanām. Jaunieši apstaigāja zāli ar urnu, kurā delegāti varēja ievietot biļetenus, bet tajos visi uzvārdi jau bija ierakstīti pirms kongresa. Valdē būs A. Pabriks, Aleksejs Loskutovs, Edvards Smiltēns, Karīna Korna, Hosams Abu Meri, Inese Muhka, Inga Priede, Edgars Krūmiņš, Gundega Rancāne, Aldis Cimoška.
Iesaistīšanos partijā atbalstīja neliela daļa no vairāk nekā 700 partijas biedriem. Nav zināms, ko domā pārējie un cik no viņiem iestāsies jaunajā partijā. Edvīns no Kandavas nodaļas, kas bija viena no tām, kura neatbalstīja apvienošanos, pieļāva, ka no partijas aizies. Debatēs tika atzīts, ka reģionos trīs partiju biedri nav tik saliedēti. Ilgonim Leišavniekam Ķekavā nav pieņemamas Jaunā laika domes vadības īstenotās strukturālās izmaiņas kultūras iestāžu administrācijā, pret ko ir savākti arī iedzīvotāju paraksti. Hosams Abu Meri uzskata, ka nevar runāt par vienotību, ja apvienība neaizstāv savus ministrus, pret kuriem vērsti konkurentu uzbrukumi, un nav arī stipra balsta premjeram. Viņaprāt, ar apvienošanos nav jāsteidzas, jo Zaļo un Zemnieku savienība un Saskaņas centrs veiksmīgi darbojas kā apvienības. Indulis Vīdušs no Ropažiem savu noskaņojumu raksturoja ar vārdiem: «Ir atvērtas lielas lamatas un nolikts mazs gabaliņš siera.» Viņš nevēloties stāties Jaunajā laikā, kā tagad tas izskatās. Debatēs izskanēja aicinājums partijas veidošanā nodrošināt, ka visi trīs politiskie spēki būs līdzvērtīgi partneri.