Tāpēc Dace mēģina plāno tādus stādījumus, kas neprasa pārmēru daudz laika un pūļu. Visi skaistākie nodomi un ieceres Dacei saistās ar laiku, «kad būšu pensijā, tad gan». Pagaidām, kamēr ārā vēl maz kas liecina par tuvojošos pavasari, Dacei uz loga traukā asnus dzen pāris sīpolu. Ne jau īpaši meklēti, bet «ievēroju, ka tie sola drīzus pašas zaļos lokus mājās, tad atlika tos ar pamatnīti ielikt ūdens peldē».
Aktrise stāsta, ka viņas aprūpējamais dārzs pašlaik sarāvies pavisam maziņš, un tajā tiek stādīts tikai pats nepieciešamākais - burkāni, sīpoli, ķiploki, redīsi, salāti, zemenes. Kartupeļiem pagaidām vadziņas netiek atvēlētas. Toties goda vieta ierādīta bazilikam un dillēm. Šie garšaugi Dacei ļoti iet pie sirds, «varu tos ēst saujām». Mammīte piena paciņās katru gadu kaut ko uz palodzes diedzēja. Dace arī mēģināja, bet «pagājušajā pavasarī dīgsti pēkšņi sačervelējās un panīka». Varbūt saules bija par daudz, tās stari par karstu? Dace ir neziņā.
Aktrise smaidot saka, ka viņas mīļākās puķes ir ilggadīgās, jo neprasa čubināšanos un, Dieva svētītas, no gada gadā dārzā pašas aug. Lūk, katru pavasari sniegpulkstenīši pirmie izlūko, vai pavasaris jau klāt, daudzkrāsaini zied tulpes, kuras iestādīja mammīte. Acis priecēs tādas īstas lauku mājas puķes kā narcises, samtenes, gladiolas, flokši, asteres. Nekādu īpaši lolotu smalku ziedu Daces pārziņā pagaidām nav.
Aktrise pārdzīvo, ka nevar dārzu pagaidām uzturēt tādu, kāds tas bija mammītes dzīves laikā. Sākumā viņa centās to darīt, bet tad saprata, ka grūti apvienot darbu teātrī un dārzā: «Prātīgi izdomāju un teicu sev - atlaid!» Pienāks dzīves posms, kad dārzam pietiks gan spēka, gan laika. Dace smej, ka dārzkopības grāmatas viņa īpaši nepērkot un nestudējot, bet gudru dārzkopju padomus žurnālos izgriežot un noglabājot ar cerību - kādreiz noderēs. Arī īpašas neparastu augu sēklas netiek meklētas, pagaidām viss notiek klasiski ierastā gaitā un dārzā aug tas, kas gadiem tajā labi jutās un padevās.