Zinātnieku komanda gēnu inženierijas vecmeistara Kreiga Ventera vadībā izpētīja eksistējošas baktērijas genomu, un vēlāk no ķīmiskām vielām tika sintezēta baktērijas genoma kopija, ko ievietoja līdzīgas baktērijas šūnā. Pēc laika šī baktērija pavairojās miljoniem reižu, bet jaunās baktērijas saturēja un to dzīvības procesus kontrolēja sintezēta DNS, raksta BBC, komentējot pētījumu, kura rezultāti piektdien publicēti autoritatīvajā zinātnes žurnālā Science. «Tā ir pasaulē pirmā suga, kas vairojas pati un ko radījis dators,» paziņojis K. Venters.
Zinātnieks stāsta, ka pētījuma veikšanai izvēlētas baktērijas, jo tām ir viena apaļā DNS hromosoma, tātad to var vienkāršāk atkodēt. Salīdzinājumam: katra cilvēka šūnā ir daudz sarežģītākas 23 lineāras hromosomas.
K. Venters un viņa kolēģi uzskata, ka nākotnē būs iespējams radīt un attīstīt hromosomas baktērijām, kuras varēs izmantot jaunas degvielas un vakcīnu ražošanā, kā arī piesārņota ūdens attīrīšanā. ASV prezidents Baraks Obama paša izveidotajai bioētikas komitejai uzdevis noskaidrot jaunā sasnieguma pozitīvos un negatīvos aspektus.