Prezidents uzsvēra, ka varai jāņem vērā tautas prasības, kuras rosinājusi pamatota neapmierinātība ar korupcijas un necaurskatāmības problēmu mākto valdību. B. el Asads mudināja domāt, ka parlamenta vēlēšanas varētu notikt jau augustā, kā arī nenoliedza atbalstu daudzpartiju sistēmai. Speciāla komiteja valsts mēroga sarunām tuvākajās dienās pulcēšot vairāk nekā 100 personu, lai apspriestu iespējamos risinājuma variantus. Taču izmaiņas nevarot notikt «sabotāžas un haosa stāvoklī». Sīrijā kopš marta vidus nerimst protesti, kuros ļaudis iestājas par demokrātiju.
Opozicionāri uzstāj, ka ar šiem solījumiem nepietiek. «Asads nav pieminējis neko, kas remdinātu 1,4 tūkstošu upuru ģimeņu sāpes vai apmierinātu Sīrijas tautas tiekšanos pēc demokrātiskas valsts,» opozicionāru Validu al Bunni citējis Reuters.
Kā norāda politologs Hilals Khašans Beirūtas Amerikāņu universitātē, B. el Asads ar šo runu vēloties, lai norimst pret viņu vērstās starptautiskās kampaņas spiediena draudi un nomierinās kaimiņos esošā Turcija. Turp pārbēguši ap desmit tūkstošiem sīriešu, taču plašāku bēgļu plūsmu aptur netālu no robežām izvietotā armija.
Lielbritānija un Francija aicinājusi ANO Drošības padomi ierobežot Sīrijas režīma brutalitāti. Krievija, kurai padomē pieder veto tiesības, solījusi to nepieļaut. Pirmdien izdevumā Financial Times publicētā intervijā Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs nosoda ANO atbalstīto operāciju nemieru pārņemtajā Lībijā, saucot to par «papīra lapeli, lai piesegtu bezjēdzīgu militāroperāciju», kādu nedrīkstētu pieļaut Sīrijā.