Nupat Metal Blade izdevusi Skyforger albumu Kurbads, un pirmo reizi koncertā šīs dziesmas tiks atskaņotas sestdien, 8. maijā, Sapņu fabrikā. Šī būs arī pirmā reize, kad disku Kurbads varēs aptaustīt Skyforger fani Latvijā.
Lai arī lielai daļai pašmāju mūziķu piemīt savdabīgs valodas komplekss, un pie pirmās izdevības tiek ierakstītas dziesmas kādā no svešvalodām, Skyforger vīri konsekventi dzied tikai latviešu valodā - kā gan citādāk, ja muzikāli tiek apspēlētas tēmas par latviešu vēsturi un mitoloģiju. Savos albumos debesu kalēji apdziedājuši gan zemgaļu senos karotājus, gan latviešu strēlniekus, tagad kārta pienākusi mitoloģiskajam ķēves dēlam Kurbadam - dziesmās var izsekot viņa kaujinieciskajam ceļojumam, cīņai ar mošķiem pazemē un ar deviņgalvi.
«Latviešu valoda rokmūzikai ir piemēroti stipra valoda,» pārliecināts grupas idejiskais līderis, vokālists Pēteris Kvetkovskis. Valoda nav bijusi šķērslis sapratnei arī ārpus Latvijas - jau agrāk grupa Skyforger sadarbojusies ar ārzemju mūzikas izdevējiem, kā arī bijusi iecienīta festivālos ārvalstīs. Mūziķus pamana ne tikai metālisti. Pagājušās nedēļas nogalē BBC, atzīmējot mūsu valsts neatkarības divdesmitgadi, piedāvāja sižetu par Latviju - valsti, kas dzied. Kā vieni no raksturīgākajiem mūsu tautas pārstāvjiem britiem tika prezentēti stilizētos tautastērpos ieģērbtie dusmīgie vīri, kuri uz Latvijas Nacionālās operas skatuves Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas pasniegšanas ceremonijā organiski sadzīvoja ar bungu un dūdu grupu Auļi, pārsteidzot populārās mūzikas cienītājus.
Uz vietas mūziķi nestāv - no Kurbada vēl nesen nožuvusi tipogrāfijas krāsa, taču jau tiek kalti plāni par jaunām virsotnēm. Skyforger atklāj, ka kādu laiku azotē nēsājot ideju par albumu, kas būtu veltīts senajiem prūšiem - trešajai baltu tautai, kas jau gadsimtiem ilgi izgaisusi vēstures mainīgajos vējos. «Ignorēta un aizmirsta,» skarbi par prūšu tautai vēstures annālēs atvēlēto vietu izsakās mūziķi. Tiesa gan, senprūšiem pietiekoši daudz muzikālus apcerējumus veltījuši lietuvieši - kaimiņos folkmetālistu ir krietni vairāk nekā Latvijā.
Koncertā sestdienas vakarā, protams, skanēs jaunā albuma dziesmas, savukārt programmas otrajā daļā - hiti gan no Semigalls' Warchant, gan no Kaujas pie Saules un citiem albumiem. Šoreiz koncerts sāksies «saudzīgā» laikā, lai sanākušajiem Sapņu fabrikas telpas nebūtu jāpamet pirms laika sabiedriskā transporta kustības grafika īpatnību dēļ. Kā iesildītāji uzstāsies latviešu metāla pārstāvji Ocularis Infernum un zviedru vikingi/blekmetālisti Mᅢᆬnegarm, kuru daiļrade idejiski sasaucas ar vakara galvenajiem varoņiem.