Rīgā +7 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Slidena uzvara Čehovā

Prasmīgāk izmantoti vārtu gūšanas momenti Rīgas Dinamo ļāva izcīnīt uzvaru otrajā izbraukuma spēlē Čehovā pār Vitjaz (5:3). «Piecdesmit minūtes komanda spēlēja ļoti labi kā aizsardzībā, tā uzbrukumā. Vitjaz pielika ātrumā un sarūpēja intrigu spēles beigās, kas, iespējams, patika skatītājiem, bet ne man kā trenerim,» Dinamo galvenais treneris Jūliuss Šuplers pauda gandarījumu par rezultātu, bet norādīja arī uz iniciatīvas atdošanu mača nogalē. Izbraukuma sēriju Dinamo turpinās ceturtdien Ņižņijnovgorodā ar spēli pret vietējo Torpedo.

Rīta treniņā pirms spēles Čehovā Rīgas Dinamo piedzīvoja šīssezonas jau trešo cirtienu uzbrucēju rindās. Kādā no epizodēm ripa trāpīja pa slidu Andrim Džeriņam, un vietējā slimnīcā veiktais rentgena uzņēmums konstatēja kājas lielā pirksta lūzumu. Pirms Džeriņa savainojumus jau bija guvuši Gints Meija un Martins Karija, tāpēc spēlē ar Vitjaz jau trūka divu uzbrucēju, lai nokomplektētu četrus trijniekus. Šajā situācijā treneris Jūliuss Šuplers izšķīrās par neordināru soli. Viņš nepārgāja uz spēli ar trijām maiņām, tā vietā ik pēc maiņas laukumā tika noslogoti divi uzbrucēji Maiks Iguldens un Marsels Hosa. Kā izrādījās, dubultslodze Iguldenam ļāva aizvadīt pagaidām labāko un rezultatīvāko spēli čempionātā.

Līgas rupjāko komandu Vitjaz ir problemātiski apspēlēt, ja čehovieši iegūst vadību un nocietinās savā aizsardzības zonā. Par laimi, Dinamo pietika ar 20 sekundēm, lai Iguldens panāktu 1:1 izlīdzinājumu. Ar ātriem prettriecieniem rīdzinieki ieguva 4:1 vadību, taču paviršības trešajā periodā mājiniekiem no jauna deva cerību uz atspēlēšanos. Labums no nervus kutinošajām beigām bija vienīgi tajā ziņā, ka, redzot gaismu tuneļa galā, Vitjaz neuzdrošinājās spēlēt atklāti rupji. Tomēr tik un tā pēc spēles Vitjaz galvenais treneris kanādietis Maiks Krušeļņickis lauzītā krievu valodā, iestarpinot pa kādam angļu vārdam, uzsvēra, ka mača likteni izšķīrušas mājinieku kļūdas un daudzie noraidījumi. Otrajā periodā izlieto ūdeni nav izdevies sasmelt.

Ņižņijnovgorodā komandu papildinās uzbrucēji Roberts Bukarts un Toms Hartmanis, toties uz ASV pagarināt uzturēšanās atļauju Amerikā izlidos Sandis Ozoliņš.