Šī gada piecos mēnešos reibumā pie stūres pieķerti 18 motociklisti, kas ir uz pusi mazāk nekā pērn analogā laikaposmā, toties velosipēdistu ir aptuveni divas reizes vairāk - 1353 -, liecina Satiksmes uzraudzības biroja apkopotie dati.
E. Zivtiņš stāsta, ka liela daļa velobraucēju uzskata, ka ar divriteni drīkst braukt arī pēc grādīgo dzērienu lietošanas, un daudzi no viņiem pēc notveršanas policijai pauž neizpratni par to, ko ir noziegušies. Tomēr viņš atgādina, ka par divriteņa vadīšanu, ja alkohols organismā ir no 0,5 līdz 1 promilei, pienākas 20 latu naudas sods, no 1 līdz 1,5 promilēm - 40 latu sods, bet no 1,5 un vairāk - 60 latu sods. Turklāt tie velosipēdisti, kuriem ir autovadītāja apliecība, saņem astoņus soda punktus.
Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem pieciem mēnešiem, šogad par 12,2% palielinājies to autovadītāju skaits, kuri pie stūres sēdušies dzērumā.
«Ja tā paskatās, kuri vēl jau nekādi lieli svētki pat nav bijuši,» neiepriecinošo statistiku komentē E. Zivtiņš un ar bažām gaida garās Jāņu brīvdienas. Tajās policija plāno maksimāli daudz iesaistīt patruļdienestu un iecirkņu inspektorus, lai uz ceļiem pārbaudītu pēc iespējas vairāk autovadītāju. Nedaudz mainīsies policijas darbības taktika, taču par to sīkāk pārvaldes priekšnieks pagaidām nestāsta. Tuvākajās dienās televīzijā sāksies informatīva kampaņa, kas būs vērsta pret braukšanu reibumā.
Pēdējās trīs dienas uz Latvijas ceļiem bijušas īpaši traģiskas - gājuši bojā seši cilvēki. Rēzeknē avarēja kāda automašīna, kuras šoferis bija alkohola reibumā. Negadījumā dzīvību zaudēja viņa meita.