Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Solis Kauņas virzienā

Emocijām bagātā MasterCard Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē BK Ventspils savā laukumā cīņas galotnē salauza Tartu Rock pretestību (84:77) un spēra soli tuvāk finālturnīram Kauņā. Atbildes spēle notiks 17. martā Igaunijā.

Abas komandas pamatturnīru beidza līdzās otrajā un trešajā pozīcijā, tāpēc nepārsteidza saspringtā spēkošanās visas spēles garumā. Pēc biklā sākuma iniciatīvu pārtvēra laukuma saimnieki Ventspils basketbolisti, taču komandas līderu dažkārt pārlieku lielā aizraušanās ar individuālu spēli neļāva iegūt vērā ņemamu pārsvaru uz tablo. Viesi no Tartu tikmēr akurāti izmantoja visas kurzemnieku paviršības aizsardzībā, tāpēc punktu raža abām komandām auga līdzīgi.

Pēdējā ceturtdaļā gan Ventspils basketbolisti arvien uzstājīgāk svēra svaru kausus savā labā, ko apliecina tas, ka, ja pirmo trīs periodu laikā bija 16 vadības maiņas, tad ceturtajā mājinieki pretiniekiem vairs neļāva būt priekšā, noturot kaut nelielu, tomēr pārsvaru. Spēles galotnē ventspilnieku uzdevumu ievērojami atvieglot pamanījās raženais Rock centra uzbrucējs Kalists Eziukvu, iesitot savā grozā bumbu pēc neveiksmīga Artūra Strēlnieka soda metiena. Tā rezultātā 21 sekundi pirms spēles beigām iespējamā trīs punktu pārsvara vietā Ventspils komandai bija jau plus pieci, un uzvaras nodrošināšana vairs bija tikai tehnikas jautājums.

Priecēja Artūra Bērziņa produktivitāte - viņš sezonas beigās svarīgākajās spēlēs nevairās uzņemties iniciatīvu un arī šoreiz 21 minūtē paguva sāncenšu grozā sabērt 16 punktus. Spilgti jaunajā komandā sevi pieteica muskuļotais amerikānis Brendans Hanters, kurš pierādīja, ka ne velti divas sezonas bijis basketbola Mekas NBA apritē. Protams, dienu pēc ierašanās Ventspilī viņa sapratne ar partneriem vēl ir tālu no vēlamās, taču debijas spēlē uzbrucējs pārliecināja, ka var komandai dot visas sezonas garumā trūkušo spēku cīņā zem groza.

Sērijā līdz divām uzvarām atbildes cīņa 17.martā notiks Tartu, bet, ja būs nepieciešams, divas dienas vēlāk komandas atgriezīsies Ventspilī. Otrdien ceturtdaļfināla pirmo cīņu aizvadīs VEF Rīga, kas uzņems Lietuvas klubu Rūdupis.