Krievija un ASV pagājušonedēļ apmainījās ar 14 spiegiem: desmit cilvēkus, ko par spiegošanu Maskavas labā bija aizturējušas ASV varas iestādes, izdeva Krievijai, savukārt Maskava piekrita atbrīvot četrus cilvēkus, kas bija apsūdzēti par spiegošanu rietumvalstu izlūkdienestu labā. Krievijas prese ziņo, ka pēc nogādāšanas Maskavā visus desmit krievu spiegus nekavējoties nogādāja Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) bāzē, kur viņu pārvietošanās brīvība ir ierobežota un nav iespējams sazināties pa mobilo tālruni.
Apburošā spiedze
Kā laikrakstam Moskovskij komsomoļec pavēstīja informācijas avoti drošības iestādēs, spiegiem šādā «karantīnā» nāksies pavadīt vismaz pāris nedēļu. Ar viņiem strādā izlūkdienesta speciālisti, kas veic nopratināšanu un pārbaudes ar melu detektoru. Izvaicāšanas mērķis ir noskaidrot, kādas kļūdas viņi pieļāvuši un kas varēja izraisīt viņu atmaskošanu. Ja izrādīsies, ka spiegu darbā pieļautas nopietnas kļūdas, viņiem draud izslēgšana no SVR dienesta rindām.
Tādā gadījumā spiegiem nāksies meklēt citu darbu, kur likt lietā savas iemaņas. Vismazāk problēmu ar jauna darba atrašanu varētu būt krievu skaistulei Annai Čepmenai, ko prese raksturo kā apburošo spiedzi. Moskovskij komsomoļec spriež, ka 28 gadus vecā A. Čepmena varētu gūt lieliskus panākumus kā Krievijas televīzijas raidījumu vadītāja. Iespējams, tieši A. Čepmenas dēļ spiegu skandāls ieguvis tik lielu rezonansi. ASV laikraksts The Washington Post vēsta, ka varas iestādes nolēma pasteidzināt krievu spiegu aizturēšanu pēc tam, kad A. Čepmena pa tālruni sazinājusies ar savu tēvu, bijušo VDK virsnieku, kurš joprojām ieņem ietekmīgu amatu Maskavā.
Jūtas kā sanatorijā
ASV amatpersonas ziņo, ka izdevies aizturēt vēl vienu Krievijas pilsoni, kurš tiek turēts aizdomās par saistību ar Maskavas spiegiem. 23 gadus vecais vīrietis gan tiek raksturots kā maza zivtele, tādēļ viņam nav izvirzītas apsūdzības un viņu plānots izraidīt uz Krieviju.
Pie dzīves rietumvalstīs pamazām nākas pierast četriem krieviem, kas apmaiņas darījumā tika izdoti ASV un Lielbritānijai. Plašāk pazīstamais no viņiem ir Igors Sutjagins, kurš pēc apsūdzībām spiegošanā vairāk nekā desmit gadu pavadīja Krievijas cietumā, bet tagad izdots Lielbritānijai. Viņš esot izvietots kādā provinces viesnīcā. «Viņa pārvietošanās brīvība nav ierobežota, viņš mierīgi pastaigājas pa mežu, par ko ir ļoti priecīgs. Igors apgalvo, ka jūtas kā sanatorijā,» vēsta viņa advokāte Anna Stavicka.
Krievijā izskanējušas bažas, ka apmaiņas darījums nav bijis izdevīgs Maskavai, jo atklājis izlūkdienestu pieļautās kļūdas. Tomēr, pēc Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja Konstantīna Kosačova domām, šis incidents nav kaitējis ASV un Krievijas attiecībām, kas esot izturējušas pārbaudījumu teju vai kaujas apstākļos.