To iesniegusi SIA Armgate, kura norāda - LIC izsludinātā sarunu procedūra ir pretrunā ar likumu. Pretendentiem LIC izvirzījis nosacījumu - saglabāt to pašu cenu piedāvājumam. Pēc Armgate ieskata, tā LIC rada nepamatotus ierobežojumus pretendentu brīvai konkurencei un neizmanto iespēju iegūt izdevīgāku piedāvājumu sarunās. Tas radot bažas par naudas izšķērdēšanas risku. B. Rozentāle saka - izvirzītais nosacījums ir likumīgs, jo konkurenti zina, kādas cenas piedāvātas. IUB sniegs atbildi ne ātrāk kā augusta vidū.
Mēbeles nepieciešamas Nacionālās references laboratorijai, kura nereti mediķu vidē dēvēta par superlaboratoriju. Tajā speciāli aprīkotās telpās darbinieki varēs droši diagnosticēt bīstamas slimības. Par mēbelēm LIC sākotnēji bija gatavs maksāt 250 000 latu. Pirmajā iepirkuma konkursā uzvarēja neliels uzņēmums DP Mēbeles, plašāk zināms kā virtuves mēbeļu ražotājs. Lai arī IUB atklāja pārkāpumus, LIC vēlreiz pasludināja šo uzņēmumu par uzvarētāju. IUB savukārt aizliedza slēgt līgumu.
Trešajā piegājienā uzvarēja 2009. gada jūnijā dibināts uzņēmums Saint-Tech ar līgumsummu 153 091 lats. IUB jau iepriekš kā pamatotas minēja bažas par to, ka DP Mēbeles un Saint-Tech piedāvājumi ir identiski pēc formas, satura un noformējuma, atšķirīgas ir tikai abu piedāvājumu cenas. «Pasūtītājam ir jāizvērtē, vai šajā gadījumā nav konstatējamas pazīmes, kas liecinātu par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu, piemēram, aizliegtu vienošanos starp abiem iepriekš minētajiem pretendentiem,» rakstīja IUB. Saint-Tech uzvaru apstrīdēja SIA Armgate, un IUB vēlreiz atklāja pārkāpumus. IUB pārstāvis Rolands Pīpiņš stāsta: «Piemēram, pasūtītājam bija jānodrošina, ka skapīšu eņģēm durvis jāatver vairāk par 270 grādiem, kas fiziski nav iespējams, tā bija neizpildāma prasība,» pasūtītājs nebija arī pārliecinājies par uzvarējušā uzņēmuma piedāvājuma atbilstību standartu prasībām.
B. Rozentāle par ieilgušo iepirkumu neuztraucoties: «Garajā procedūrā mums ir izdevies samazināt cenu, tas ir galvenais ieguvums.»