Tradicionālo gājienu no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim vēlas rīkot biedrība Daugavas vanagi Latvijā, kas šo vēlmi apliecinājusi pat trīsreiz - ar 2009. gadā sagatavotu iesniegumu vairākiem gadiem uz priekšu un atsevišķu šogad sagatavotu iesniegumu, kā arī ar atsevišķu identiska satura iesniegumu no organizācijas Limbažu nodaļas. Paredzēts, ka šajā gājienā laikā no plkst. 11 līdz 13 varētu piedalīties simt cilvēku.
Pieteikumu gājienam 16. martā iesniegusi arī Latvijas Antifašistiskā komiteja, kas laikā no plkst. 10 līdz 13 vēlas rīkot sapulci pret fašisma glorifikāciju Latvijā, kurā varētu piedalīties 50 cilvēku. Tāda paša satura sapulci skvērā pie Brīvības pieminekļa pieteikusi organizācija Pilsoņu un nepilsoņu savienība, arī tajā varētu piedalīties aptuveni 50 cilvēku.
16. martā pilsētas kanāla malā individuālu protestu vēlas izteikt privātpersona Pjotrs Gruca, kurš laikā no plkst. 11 līdz 13 vēlas protestēt «pret Hitlera karaspēka - Latvijas leģiona Waffen SS - dalībnieku slavēšanu». Norādīts, ka šajā protesta akcijā varētu piedalīties simt cilvēku.
Šajā dienā pie Laimas pulksteņa savas publiskās aktivitātes vēlas izvērst arī Simtgadnieku kustība, kas pieteikusi miermīlīgu nepolitisku pasākumu visas dienas garumā, lai stāstītu par iespējām nodzīvot līdz simt gadu vecumam. Šo kustību šajā vietā visas dienas garumā varētu pārstāvēt divi cilvēki.
Jau vēstīts, ka 16. martā notiekošajam leģionāru gājienam un citiem pasākumiem ik gadu pievērsta pastiprināta mediju un sabiedrības uzmanība. Tas saistāms arī ar to, ka Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu rīkošanai iesniegto pieteikumu izskatīšanas komisija saistībā ar iespējamu apdraudējumu gan pērn, gan pirms diviem gadiem aizliedza pieteikto pasākumu norisi, taču vēlāk ar Administratīvās rajona tiesas spriedumu tie tika atļauti.
Ik gadu 16. marta norisēm pievērsta pastiprināta policijas uzmanība, ņemot vērā iespējamos provokāciju riskus. Pērn līdz ar Daugavas vanagu Latvijā gājienu laukumā pie Brīvības pieminekļa notika arī Latvijas Antifašistiskās komitejas sapulce un Jurija Kotova protesta akcija, taču pasākumi plašā policijas klātbūtnē noritēja kopumā mierīgi, izskanot vien provokatīviem saukļiem un svilpieniem, kas bija vērsti gājiena dalībnieku virzienā. Daži protestētāji gan tika aizturēti.
Savukārt robežsargi uz valsts robežas aizturēja dažus saistībā ar 16. marta norisēm melnajā sarakstā iekļautus cilvēkus.