Kad Latvijā oktobra beigās sākas garā un draņķīgā ziema, kas turpinās līdz pat marta beigām, sakiet, cik daudz ideju piedāvā Rīga kopīgām brīvdienu izpriecām ģimenei ar trim bērniem, kur vecākajam 15, bet jaunākajam trīs gadi? Un pat ja bērniem būtu līdzīgs vecums! Manuprāt, slikti ir nevis tas, ka Rīgā tik daudz lielveikalu un lērums cilvēku tajos nosit laiku, bet gan tas, ka nav daudz alternatīvu, ja ārā līst vai ir atkusnis.
Cik daudz bērnu izrāžu ir Rīgas teātru repertuārā? Kad redzēta Putnu opera, pa izrādei Dailes un Nacionālajā un dažas haltūras Leļļu teātrī (cenas ziņā tās dārgākas nekā Hermaņa izrādes), teātru gājieni beidzas, bet ziema turpinās. Neesmu pārbaudījusi, bet šosezon labi izklausās JRT bērnistabas piedāvājums, kamēr lielie skatās savu teātri.
Rīgas muzejos ar mazu bērnu labāk nerādīties. Uzraudzes seko soli solī - ka nesaplēš, neapgāž, neizdemolē. Patīkams izņēmums, ko varu ieteikt arī citiem, ir ne tik sen atvērtais Jūgendstila muzejs. Arī Lietišķās mākslas muzejs (vismaz pagājušoziem) bija izdomājis bērniem visādas atrakcijas.
Ar interesi gaidu, vai jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kad to atklās, būs atvēlēta vieta mazu bērnu rotaļām un lielāku bērnu nodarbībām, kamēr viņu vecāki rokas pa bibliotēku? Manuprāt, tas būtu labs veids, kā jau no mazotnes radināt, ka normāla dzīves daļa ir ne tikai veikala, bet arī bibliotēkas apmeklējums.
Bet pagaidām spēle ir vienos vārtos - bezmaksas rotaļu placi mazuļiem ierīkojusi pat K-Rauta. Iepriekšminētajā lielveikalā Olimpia Rimi mana meita netraucēti stundu spēlējas ar rotaļlietu paraugiem. Neviens uzraugs nenāk aizrādīt. Promejot iemetu vienu rotaļu trauku komplektu iepirkumu grozā. Veikals savu ir panācis. Visi laimīgi.