Kāda uzņēmuma pārstāve, kas vēlējās palikt anonīma, ir sašutusi, ka pašvaldība aizliegusi mazākām firmām apvienoties un veidot kopēju piedāvājumu. Viņa norāda, ka nav daudz kafejnīcu, kas atbilstu nolikumam, tādēļ tas viss viņu vedina domāt, ka konkurss ir izdevīgs konkrētam pretendentam.
«Izklausās, ka vairāk varētu atbilst kāds ēdināšanas ķēdes uzņēmums,» saka Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāve Santa Graikste, vērtējot prasību par apgrozījuma apmēru. Ņemot vērā, ka pagājušajā gadā nozarē kritums sasniedza 40 %, šī summa ir pietiekami liela: «Acīmredzot dome raugās, lai pretendents būtu nopietns spēlētājs.»
Domes Īpašuma departamenta, kas nodarbojas ar telpu iznomāšanu, piektdien neizdevās noskaidrot, kurš bija tas vienīgais uzņēmums, kas pieteikumu iesniedza. Departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs ir pārliecināts, ka kritērijus noteikti var izpildīt vairākas firmas, taču viņš neizslēdz iespēju prasības liberalizēt, ja reiz tikai viena firma atsaukusies.
Apgrozījuma apmēru noteica departamenta speciālisti, un tam ir savs skaidrojums - potenciālajam kafejnīcas īpašniekam īsā laikā teātrī būs jāiegulda 80 tūkstoši latu, tāpēc «mums vajadzētu zināt, ka uzņēmēji, ar kuriem mēs noslēdzam līgumu, ir rīcībspējīgi». Viens no noteikumiem ir, lai uzvarētājs spētu pusstundā apkalpot vismaz 500 klientu, kas atbilst teātra kafejnīcas darbības režīmam.
Noma, ko mēnesī apņēmās maksāt vienīgais konkursants, ir 4,76 lati par kvadrātmetru teātra kafejnīcai un 3,00 lati par kvadrātmetru - personāla kafejnīcai. Tomēr ar šo uzņēmumu departaments līgumu neslēgs, jo tas nav uzrādījis Valsts ieņēmumu dienesta izziņu par parādu neesamību, bankas apliecinājums par naudas pieejamību un aprēķini par ieguldījumiem neatbilst tehniskai specifikācijai.
Jauns konkurss pašvaldībai būs jāsarīko iespējami ātri, jo 10. jūlijā paredzēta teātra atklāšana. Rīgas krievu teātris bija pēdējais neatjaunotais nams Līvu laukumā, un tā restaurācijā un rekonstrukcijā dome ieguldīja 15,6 miljonus latu.