Valsts policijas (VP) vadība nolēmusi neierosināt krimināllietu par krāpšanu. Policija arī nepieprasīs kompensēt morālo kaitējumu, norādīja VP Vidzemes reģionālās pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Ungure. VUGD vērsīsies Valsts policijā, tomēr lūdzot sākt kriminālprocesu pret Tele2 par huligānismu, informēja VUGD pārstāve Inga Vetere. Tiks prasīta kompensācija par trīs autocisternu izmantošanu, tēriņiem degvielai un virsstundu apmaksai. Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) viltus meteorīta operācija izmaksājusi vairākus desmitus latu - izdevumus par iztērēto degvielu, ziņo LETA. Iepriekš izskanēja ziņa, ka NBS varētu pieprasīt kompensēt pat 10 000 latu, taču vēlāk šo informāciju atsauca kā kļūdainu. LETA arī ziņo, ka morālā kaitējuma piedzīšanu plāno rosināt Mazsalacas novada dome.
Tele2 rīcība izraisījusi vēl kādu IeM reakciju - tā atteiksies no šī operatora pakalpojumiem. Līdz šim IeM izmantoja gan Tele2, gan LMT pakalpojumus. Atteikšanās no Tele2 ir veids, kā iespējams parādīt, ka ministrija cīnās par darbiniekiem, uzskata iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL). Oficiāli neviena no valsts institūcijām vēl nav vērsusies pie Tele2, lai pārtrauktu sadarbību. «Mēs ceram, ka, līdzko mēs segsim visus valsts iestādēm radītos zaudējumus, emocijas norims un šis jautājums ieguls racionālākās sliedēs. Iekšlietu ministrija ir labs sadarbības partneris, un mēs labprāt izdiskutēsim mūsu sadarbības perspektīvu, jo Tele2 ir lētākie labas kvalitātes sakari Latvijas tirgū, un valsts institūciju sadarbība ar Tele2 ir iespēja būtiski ietaupīt valsts līdzekļus,» izteicās Tele2 pārstāve Vita Sirica.
Tomēr tieši zemās kvalitātes dēļ premjera birojs jau 19.oktobrī atteicās no Tele2 pakalpojumiem un atgriezās pie LMT, apstiprināja premjera preses sekretāre Līga Krapāne: «Mēneša laikā, kopš tika izmantoti šie pakalpojumi, gandrīz katru dienu bija sūdzības par kvalitāti.» L.Mūrnieces lēmumā valdības vadītājs neiejaukšoties, nav arī plānots rosināt citām valsts iestādēm atteikties no Tele2 pakalpojumiem.