Iesācējiem V. Rožukalne iesaka piecus telpaugus, ar kuriem sevi pieradināt, ka mājās uz palodzes ir kāds, par ko rūpēties. Tiem vajag tikai četras pamatlietas - gaismu, ūdeni, siltumu, mēslojumu.
Vēl iesācējiem der zināt, ka puķes pēc nopirkšanas (ja vien tās nav kailā, sausā kūdrā) uzreiz nevajag pārstādīt. Toties vajag uz palodzes turēt lejkannu ar ūdeni - lai iztvaiko hlors, pirms sākat laistīt. Ūdens jāmīkstina, uz 1 l ūdens pievienojot naža galu citronskābes.
Bilbergija. Sāciet ar šo! Parasti zied vasaras beigās, bet, ja labi jūtas, divreiz - arī ziemas beigās. Iesācējiem gan der zināt, ka augs nav mazs, tas aizņems lielu vietu.
Hlorofīts. Arī mazprasīgs augs. Mēdz būt gan ar baltu maliņu kā attēlā, gan bez maliņas. Uz ziednešiem veidojas dekoratīvi pušķīši, kas skaisti izskatās un ar kuriem viegli hlorofītu pavairot.
Akmeņlauzīte. Der gan palodzei, gan audzēšanai nokarenā podā, jo ar sānu rozetēm veido līdz 50 cm garas pavedienveida stīgas. Uz tām - vārpas ar baltiem zvaigznes formas ziediņiem.
Gastērija. Sukulents ar biezām, cietām lapām. Vienīgais trūkums - nedrīkst pārliet. Tiešā saulē var apdegt.
Efeja. Visu laiku iecienītākais augs. Laista tikai tad, ja augsne šķiet sausa. Der krāna ūdens, jo efejai patīk sārms.