RCT administrācijai gan ir padomā miljonus vērti pārbūves projekti, no kuriem lielākais ir jauna daudzstāvu rūpniecības preču tirdzniecības ēka. Tās celšanai tiek meklēts investors, bet vēl pirms tam RCT par savu naudu grasās līdz septembrim pārveidot sakņu paviljonu.
Alus, daudz alus
«Tur jābūt Pūres precēm, Laimai, jābūt dārzeņiem, maizes ceptuvēm. Tāpat kā iepriekš būs stacionāra vieta kāpostu tirgotājiem, dārzeņiem, bet būs arī iespēja, piemēram, ogu sezonā ar maziem ratiņiem iebraukt un tirgot. Kāpēc lai sēnes nevarētu atrasties arī šeit?» par vēlmi paviljonā koncentrēt plašu Latvijā audzēto un ražoto produktu klāstu saka RCT valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LPP/LC).
Lai visus satilpinātu zem viena jumta, paviljonam iecerēts uzcelt otro stāvu, kas būtu daļēji atvērts, lai pilnībā neaizsegtu unikālo jumtu. Šie darbi būs jāskaņo ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, jo paviljonu komplekss ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.
Paviljona augšējā daļā varētu atrasties Lido ēstuve. D.Liepiņš runājis ar uzņēmuma īpašnieku Gunāru Ķirsonu, un izvēle jāizdara viņam. «Ja Ķirsona kungs atnāks un teiks - es gribu visu otro stāvu, būšu tikai priecīgs. Man būs vieglāk aizpildīt telpas, un ātrāk šis projekts atmaksāsies,» saka D.Liepiņš, taču uzsver, ka tā varētu arī nebūt, jo piesakās arī citi lieli ražotāji. Ir doma paviljonā piedāvāt arī visus Latvijas alus. Lido pagaidām Dienai nav atbildējis par ienākšanu tirgū. Paviljona rekonstrukcija izmaksās ap diviem miljoniem latu. Konkursāpar projekta izstrādi var pieteikties vēl nedēļu.
Līgumi - vienos vārtos
Kā nākamo RCT plāno atjaunot gaļas paviljonu, taču tikt klāt piena, gastronomijas un zivju paviljoniem tas nevar, jo tie jau sen iznomāti privātfirmām līdz 2014.-2016.gadam. Tieši šo paviljonu tirgotāji gadumijā medijos sūdzējās par augstajām nomas maksām, kas netiekot pārskatītas. Zivju paviljona nomnieka Kustība N līdzīpašnieks Rīgas domnieks Mihails Kameņeckis (SC) saka - nevar no tirgotājiem prasīt mazāk, ja reiz no viņa pieprasīto maksu RCT nav samazinājis.
Gastronomijas un piena paviljonu nomnieka Viaro vadītājs Aivars Varkals apgalvo, ka pēc tirgotāju lūguma daļai maksa ir samazināta. Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības Straupe valdes priekšsēdētājs Imants Balodis gan iebilst, ka pienotavas viedoklī Viaro neklausās un «līgumi tiek slēgti vienos vārtos». Lai arī nomas maksa palikusi nemainīga, Straupe prom no tirgus iet negrasās, jo tai ir plašs klientu loks: «Citi gan ir nākuši un gājuši. Pašreiz daudzas vietas ir tukšas.»
Cer, ka būvēs privātie
No tām teritorijām, par kurām atbildīgs ir RCT, tuvākajos gados vēl plānots pārveidot rūpniecības preču tirgu Turgeņeva un Prāgas ielas stūrī, uz turieni pārnesot arī brūnos apavu, apģērbu un citu rūpnieciski ražoto preču kioskus no Nēģu, Spīķeru un Pūpolu ielas.
Vienstāva ēkā to visu salikt nav iespējams, tādēļ iecerēts zem zemes izvietot autostāvvietu, pirmajā un otrajā stāvā - tirgošanās vietas, trešajā - birojus. Projekta izmaksas tik lēstas 13 miljonu latu, tādēļ RCT vēlas, lai būvdarbus veic privāts partneris. Kāda varētu būt sadarbības forma, vēl neesot skaidrs. RCT gaida, ka interesenti paši izteiks piedāvājumus.