TP Saeimas frakcijas vadītāja Vineta Muižniece apgalvo, ka frakcijas nolikums izveidots jau tūlīt pēc 9.Saeimas vēlēšanām un 2006.gadā reģistrēts arī Saeimas kancelejā, taču visi līdz šim TP pametušie deputāti, konkrēti Aigars Štokenbergs un Artis Pabriks (abi tagad pārstāv Sabiedrību citai politikai), kā arī nesen no TP izslēgtais Dzintars Ābiķis, ignorējot nolikumā ietverto punktu, kas paredz, ka politiķiem, kas izstājas no TP, ir jānoliek savs Saeimas deputāta mandāts.
Situāciju ar vēršanos pret V. Paegli, kuru 7.Saeimas laikā TP virzīja Valsts prezidenta amatam, saasina fakts, ka deputāte TP Saeimas frakcijas nolikumu parakstījusi tikai aizvakar, tas ir, dienā, kad paziņoja par aiziešanu no TP. V.Paegle, kura ieņem arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas amatu, Dienai sacīja, ka, viņasprāt, šāds solis tikai apliecina to, ka kopš 2006.gada, kad tika ievēlēta 9.Saeima, TP principi un vērtības ir mainījušās. «2006.gadā TP vērtības bija pavisam citas nekā tagad, kad pie varas grib atgriezties Andris Šķēle. Ja man Saeimas frakcijas konsultants saka, ka ir nepieciešams parakstīt dokumentu, es uzticos un parakstos. Šī man ir vislielākā vilšanās TP. Esmu pārliecināta, ka tad, ja frakciju vadītu Māris Kučinskis vai Jānis Lagzdiņš, nekas tāds nenotiktu,» - tā V.Paegle.
V.Muižniece gan sakās nezinām, ka V.Paegle dokumentu, kas TP devis pamatu paģērēt, lai deputāte noliek mandātu, parakstījusi tikai dienā, kad izstājās no TP. «No savas juristes pieredzes varu teikt, ka cilvēki bieži paraksta svarīgus dokumentus, tos kārtīgi neizlasot, bet pēc tam zaudē īpašumus,» teica TP Saeimas frakcijas vadītāja.
Šī nav pirmā V.Paegles publiskā «saķeršanās» ar A.Šķēli. Pirmās domstarpības abiem politiķiem radās jau 7.Saeimas laikā, savukārt 2007.gada novembrī notikušajā TP kongresā viņa bija viena no diviem kongresa delegātiem, kas uzdrošinājās nobalsot par to, ka A.Šķēlem būtu jāizstājas no TP.
A.Pabriks, kurš, līdzīgi kā V. Paegle, ir izstājies no TP, pieļauj, ka šķelšanās partijā, kas 9.Saeimas vēlēšanās ieguva lielāko deputāta mandātu skaitu, varētu turpināties. Ja līdzšinējiem aizgājējiem no TP pievienosies vēl kāds, šie deputāti varētu izveidot jaunu Saeimas frakciju, jo frakcijas izveidošanai pietiek ar pieciem no vienas politiskās partijas vai kandidātu saraksta ievēlētiem deputātiem.
Jāatzīmē, ka šovasar Saeimas Kārtības rullī tika izdarīti grozījumi, kas paredz, ka no viena kandidātu saraksta ievēlētie deputāti drīkst veidot tikai vienu Saeimas frakciju. Šis ierobežojums gan stāsies spēkā tikai līdz ar 10.Saeimas sanākšanu.