Aplikācijas izsekos tevi ar tava viedtālruņa GPS signāla palīdzību. Tā iegūsi datus par savu maršrutu un ātrumu, ar visām šīm aplikācijām vari salāgot arī citas ierīces, piemēram, pulsa mērītāju, lai varētu sekot līdzi arī savam pulsam.
Endomondo ir atzinīgi novērtēta, un tai ir vairāk nekā deviņi miljoni lietotāju. Ar šo aplikāciju varēsi ne tikai analizēt treniņus, bet arī to rezultātus publicēt uz savas Facebook sienas un samērīties ar draugiem, piemēram, cik ilgā laikā katrs nobrauks 1 km. Endomondo paši arī piedāvā ikmēneša izaicinājumus, balvā dodot sporta tērpu vai citus noderīgus niekus sportam. Pieejams arī audioasistents, kas informē tevi par ātrumu, kilometriem un apļa laiku.
Runkeeper manās acīs ir ļoti līdzīgs Endomondo - funkcijas tās pašas, atšķiras tikai dizains. Daži mani draugi izvēlas šo aplikāciju, taču kāpēc - nezinu.
Adidas miCoach no divām augstāk minētajām atšķiras pamatīgāk. Tā ir kā tavs treneris (to pasaka priekšā jau nosaukums). Iestatot attiecīgu sporta veidu, šī aplikācija sastādīs tev atbilstošu treniņu grafiku. Protams, tāpat kā pārējās aplikācijas, arī šī sekos līdzi tavam treniņam.
Bet kā visus šos labumus izmantot skolā? Te sporta skolotāji var domāt radoši. Pirmā doma, kas radās man, ir šāda. Aplikācijas pēc katra treniņa parāda, cik kaloriju esi nodedzinājis. Sporta skolotājs varētu uzdot skolēniem pēc sporta stundas papētīt, kāda ir bijusi viņu atdeve. Uzskatāmi redzot katra treniņu datus, skolēniem būs motivācija progresēt un pārspēt iepriekšējā treniņa rezultātus.