Treknie gadi, kad Ģirts Valdis Kristovskis, būdams LVS prezidents, no Aizsardzības ministrijas budžeta vieglatlētu kasi papildināja ar 200 000 latu gadā, ierakstīti pagātnē. Pašreizējais LVS prezidents Guntis Zālītis uzskata, ka viņa pienākums ir darba organizēšana, bet naudas meklējumi ir ģenerālsekretāra Voldemāra Lūša darbības lauciņš. Kaut arī Voldemārs ir daudz elastīgāks sarunās ar sponsoriem nekā viņa priekšgājēja Ilonda Lūse, LVS tā arī nesarūpēja aptuveni 15 000 latu, lai apmaksātu visu sportistu braukšanu uz Barselonu. Vieglatlēti tagad ironizē, sakot, ka gribētu zināt, kāda izskatītos hokeja izlase, ja Lipmans ieteiktu braukt par savu naudu, izdevumus atmaksājot tikai pēc desmitās vietas izcīnīšanas...
Miļkeviča atteikumā var saskatīt arī politisku piesitienu. LVS kongresā uz prezidenta krēslu mērķēja viņa treneris konsultants Viktors Lācis. Konservatīvais atzars sabijās, ka ar Lāča starpniecību Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons īstenos plānu par Daugavas stadiona privatizāciju, un izšķīrās par labu Zālītim. Arī tāpēc, ka Lācis trenerus un funkcionārus sauca par stagnātiem un pats bija pārsviedies uz sporta spēļu komandu trenēšanu.
LVS uzlabojumi ir nepieciešami, taču nav pārliecības, ka Miļkevičs pārmaiņu panākšanai upurēja Barselonu. Likme tomēr pārāk augsta. Ja Dima reāli būtu gatavs atkārtot 2006. gada panākumu, kad EČ Gēteborgā tikai konkurenta nekaunības dēļ finišēja ceturtais, šaubos, vai viņš demaršētu. Augsta vieta garantētu LOV atbalstu, prēmiju un komercsacensību rīkotāju ievērību. Visbeidzot LVS ir apsolījusi, ka 1. līdz 12. vietas ieguvējiem pilnībā apmaksās EČ nepieciešamos 600 latu izdevumus, bet 13. - 16. vietas ieguvējiem 50 procentus no summas, turklāt LVS valdes loceklis Guntis Peders bija gatavs par Dimu iemaksāt 300 latu.
Miļkevičs Eiropas rangā ar 1:48,08 sekundēm ieņem 68. vietu.