augustā atklās sezonu, būs noslēdzošais darbs Latvijas cilvēkpētniecības procesā, kas aizsākās ar _Garo dzīvi_ 2003. gadā. Sešu gadu laikā t.s. bezdramaturģijas dokumentālajā metodē tapa Latviešu stāsti, Latviešu mīlestība, Zilākalna Marta, Vectēvs, Melnais piens, Ziedonis un Visums. Latviešu tēmu turpinās Ilze Olingere, līdzās Ivana Viripajeva Deli deja iestudējot latviešu rakstnieku stāstus.
A. Hermanis, paužot izbrīnu, cik maz zinātnisku pētījumu veltīts latviešu kapusvētku fenomenam, dedzīgi uzsvēra: «Pēc izpētes darba man tomēr liekas, ka kapusvētki izriet no pagānisma tradīcijām, kurām kristieši vienkārši «uzsēdās astē» - kad sāka brīnīties, kāpēc katru svētdienu baznīcas ir tukšas, pārcēla savas kanceles uz kapiem. Latvieši laikam ir slepeni budisti, kuri paši to neapzinās. Un kapusvētki ir slepenais protests kristietībai.» Režisors, kuru ar savu «tumsonību un agresivitāti» bija šokējusi Jāņa Pujāta runa Aglonas svētkos, brīdināja: «Izrāde neturpinās mītu par to, ka kapusvētki ir kristiešu pasākums.» Hermanis šosezon JRT veidos vienu izrādi «vecajā labajā aktierteātra valodā, kas balstīta labā literatūrā». Taps Ivana Gončarova Oblomova skatuves versija.
Trešo reizi Šekspīra Otello iestudēs Māra Ķimele. Lugu, kuru režisore raksturo kā «noslēpumu un brīnumu pilnu», viņa pirmo reizi iestudēja studijteātra Kabata istabiņā 1991. gadā. Koncepcijas centrs bija Alvja Hermaņa Jago. Otrais iestudējums Liepājas teātrī (2000. gadā) neesot dzimis zem laimīgas zvaigznes. «Gribas uztaisīt ar sava teātra aktieriem, kas saprot, ko mēs darām,» - tā Ķimele, kura Šekspīra lugas salīdzina ar «īstiem krimiķiem». Režisori šobrīd interesē «nevis skatītājiem tuvākais romantiskais žilbums», bet dziļākās likumsakarības: «Ko mēs varam ar sevi izdarīt dzīves laikā? Par kādu cenu tas notiek? Kas ar mums ir jāizdara dažādiem spēkiem, lai mēs pateiktu to Līra pirmsnāves «ā»...?»
Pēc Hulio Kortāsara garstāsta Vajātājs motīviem izrādi iestudēs Varis Piņķis. Pilnīgi patstāvīgi Maikla Freina Kopenhāgenu iestudēs aktieri. «Ja viņiem beigās būs nepieciešama kāda palīdzība, kāds no režisoriem pieslēgsies,» paskaidroja A. Hermanis.
JRT mārketinga daļas vadītāja Andra Rutkēviča uzsvēra: «Šosezon teātris skatītājus uzrunās personīgāk.» Teātris lepojas, ka turpmāk varēs piedāvāt bērnudārza pakalpojumus. Kasēs vai internetā nopērkot bērna biļeti par 3,63 Ls, vecāki varēs mierīgi skatīties izrādi pārliecībā, ka mazulis ir drošībā un viņam ir interesanti bērnudārza BeBe audzinātāju sabiedrībā. Sadarbībā ar LMT dzimšanas dienu gaviļniekiem jubilejas mēnesī tiks piedāvātas privilēģijas. Gaidīti būs bērni no trim līdz 10 gadiem, «bet dzimšanas apliecības netiks prasītas arī citiem».