Cenšoties uzzināt, kāpēc jūsu rēķins pieaugs vismaz par 10 latiem mēnesī (ja tērējat vairāk par 400 kWh), izsmeļošu informāciju negūsit. Tomēr šo to uzzināt varēsit.
Ja negribat palikt bez elektrības nākamziem, maksājiet ragā par infrastruktūru. Taču, ja sekojat mediju vēstīm, uzdosit retorisku jautājumu: kādēļ tad valsts noslauc uzņēmuma peļņu, ja tam trūkst līdzekļu attīstībai?
Savukārt skaidrojums tam, kāpēc pieaug cita gala ciparu veidojošā sastāvdaļa (elektroenerģijas cena), izrādās visai triviāls: vienkārši citviet tirgū cena augstāka, un kāpēc lai to nepaceltu arī Latvenergo?
Turklāt jums arī nāksies vēl vairāk atbalstīt tos, kas, piemēram, «vārās» uz vēja parku rēķina. Bet, ja nespējat izsekot ekspertu pretrunīgajiem viedokļiem, te jums valdības loģika: visi izmanto elektrību, palielinām tarifus, rezultātā daži nevienlīdzīgākie maksā vairāk, uzturot pārējos un zaļos, Latvenergo gūst papildu līdzekļus, un arī valsts kasē PVN veidolā ieripo vairāk naudiņas, ar ko politiķiem pašķiesties.
Nespējat saskatīt cenas pieauguma pamatotību vai, apjaušot netaisnību, gribat apšaubīt tarifus? Nāksies pagaidīt. Bez jurista palīdzības lāgā netiksit skaidrībā, ko un par ko īsti sūdzēt tiesā.
Tā kā no Latvenergo vai valdības skaidru pamatojumu, kāpēc maksāsim vairāk, varam negaidīt, atliek cerēt, ka neizbēgamo tiesu procesu rezultātā valsts uzņēmumu pārvaldība tomēr uzlabosies.