Madara (vārds mainīts, 45) strādā Vācijā, Bavārijā, par medmāsu neiroloģijas klīnikā
Pēc ilgiem meklējumiem nāca piedāvājums doties uz Vāciju aprūpēt kādu kundzi, un to viņa pieņēmusi. Cita darba meklējumiem viņa atkal pievērsusies, kad jau nedaudz pratusi rakstīt vācu valodā. Pieņēmusi vienu no trim medmāsu darba piedāvājumiem Vācijā. Šis piedāvājums nācis tieši no klīnikas, nevis no starpnieku firmām kā citos sludinājumos.
Vācijas aicinājumam atsaucās ne tikai Madara. Todien, pērn 1. novembrī, tajā pašā lidmašīnā bija vēl deviņas medmāsas no Latvijas - gan no Rīgas, gan rajoniem. Mēnesi medmāsas dzīvoja viesu namā, to apmaksāja klīnika. Viņu galvenais uzdevums bija mācīties vācu valodu. Madara saka: deviņas no māsām turpināja ceļu uz klīnikām. Vienu māsu aizsūtīja mājās, viņa nebija mēneša laikā apguvusi nepieciešamo valodas līmeni. «Bet tas notika ļoti cilvēcīgi,» saka Madara, medmāsai samaksāts mēneša atalgojums un biļete mājupceļam, pat aizvesta uz lidostu.
Klīnikā Madarai ir medmāsas pienākumi, bet atalgojums kā māsas palīgam. «Tāpēc, ka vēl jānokārto otrais B valodas līmenis,» viņa paskaidro. Konkrēti savu algu viņa nenosauc, taču no teiktā izriet, ka tā varētu būt apmēram divreiz vai mazliet vairāk nekā divos darbos saņemtā alga Latvijā. Kad būs iegūts augstākais valodas līmenis, alga būšot lielāka. Ar atalgojumu un darbu esot apmierināta.
Vācijas klīnikā gan māsas veicot mazāk manipulāciju nekā Latvijā. «Piemēram, māsas vēnā nedur, dur ārsts, arī intravenozās infūzijas māsas neveic. Tāda nedaudz malā stāvēšana man sākumā likās neparasta,» viņa saka. Vācijā medmāsu trūkstot, nereti viņas izvēlas doties darbā uz citām vāciski runājošām valstīm, piemēram, Austriju, Šveici, kur maksājot vairāk nekā Vācijā. Uz Latviju Madara plāno braukt tikai ciemos arī pēc tam, kad būs nomaksājusi kredītus.